Sezóna 2021-2022


Hodnocení sezóny 2021-2022

Áčko nesplnilo předsezónní cíl v divizi a po čtyřech sezónách se vrací zpět do KP 1 třídy. Hlavní příčiny byly čtyři klíčové prohry 10 : 8 a dvakrát 10 : 7. Po skončení sezóny se náš tým umístil na předposlední příčce před Telčí. Celková bilance družstva byla 4 výhry, 1 remíza, 16 proher a 1 kontumační prohra. Nejlepší úspěšnost z našich hráčů měl Holub Štěpán 59,26 %, druhý skončil Šoukal Slavomír 54,55 %, třetí se umístil Kampas Jan 45,95 % a čtvrtý byl Klíma Petr 34,62%. Do mistrovských utkání nastupovali i další hráči Říkovský Aleš, Holík Vratislav, Vala Daniel, Buk Martin, Bednář Ivan a Kořínek Stanislav. Další z příčin tohoto neúspěchu byla nekompletní sestava v mistrovských utkání. Náš tým hrál pouze třikrát kompletní dle základu soupisky z 22 kol. Do nové sezóny všichni doufáme, že se vše zlepší a náš tým se vrátí zpět do divize.

Rezervní družstvo mělo před sezónou jasný cíl, zachránit se v KP 3 třídě. Velké komplikace přišly hned ze startu, kde se nám skoro rozpadlo celé družstvo. Zbyl pouze jeden ze čtyř hráčů základu. Do týmu museli hráči papírově z céčka, kteří nakonec překvapivě postoupili z třetího místa o třídu výš. Na tomto unikátním postupu se podíleli nejvíce Holík, Holub, Vala, Bednář, Buk, Kořínek a jiní. Celková bilance družstva byla 13 výher a 5 proher. Za zmínku stojí, že kluci v několika zápasech nastupovali do utkání i ve třech hráčích a kupodivu utkání končila i jejím vítězstvím. Tento úspěch se bere jako nejlepší výsledek z celé letošní sezóny našich družstev. V celkové historii už béčko hrálo KP 2, kde náš tým kdysi hrál dvě sezóny, po té spadl o třídu níž. Za zmínku rozhodně stojí bilance mladíka Holuba, který odehrál celkem 7 utkání a neokusil hořkost porážky ani jednou, měl skóre 21 výher a žádnou prohru.

Céčko nastupovalo v OP 1. Družstvo se umístilo ve středu tabulky na pátém místě. Bilance 7-4-7 to jenom potvrzuje. Umístění je celkem dobré, neboť hodně mistráků se kvůli nedostatku hráčů přesouvalo. Předností pro náš tým bylo především béčko, které bojovalo v kraji do samotného konce soutěže o postup. I přes to všechno v neúplné sestavě náš tým byl důstojným soupeřem pro všechny protivníky. Hlavní sestava se skládala z těchto hráčů Holík Vratislav, Buk Radek, Kořínek Stanislav, Buk Martin, Bednář Ivan a Dvořák František. Kluky také doplňovali i naše nová generace mladíku Kališ, Hedbávný, Bradáč, Motáček, Blažek a Suchánek. V této nejlepší okresní třídě dominoval Holík, který po skončení soutěží obsadil krásné druhé místo v žebříčku jednotlivců se skórem 33 : 5 s 86,84 %.

V pořadí druhý náš tým dokázal postoupit ze své třídy. Jde o déčko, které nakonec oslavilo postup z druhého místa v OP 5. Celkové skoré bylo 9 výher, 3 remízy a 2 prohry. V nové sezóně bude družstvo nastupovat v OP 4. Brilantní výkon v této okresní třídě měl Klíma Tomáš z 12 utkání neprohrál ani jednou a připsal si skóre 33 : 0. Jeho doplnil další zkušený hráč Dvořák František, ten nastupoval pouze v první půlce. Dále hráli Blažek Filip ten ve skvělé formě udržel krásnou úspěšnost 70,21 % výher, další z hráčů byly kapitán Suchánek Petr a Pavelec Radek. Další hráli Bradáč Petr, Kališ Pavel a Motáček Tomáš.

Poslední tým složený z nových kluků začínal svojí stolně tenisovou kariéru v nejnižší okresní třídě v OS. Celkem nastupovalo 8 kluků a nevedli si vůbec špatně. Jde o dlouhodobou soutěž dospělých i přes to si naše nová mládež připisovala svoje první výhry. Nejlépe hráli Dvořák Martin skóre 21 : 11, Pacal David a Řezníček Tomáš skóre oba 18 : 14, k nim se přidali další kluci Smejkal Radim, Jan Jakub, Tvarůžek Jan, Řezníček Adam a Doležal David. Tým vedli trenéři Klíma Petr, Holík Vratislav, Suchánek Petr a Buk Martin. Tato nová generace mladíků se jeví velmi dobře, až čas nám ukáže, jak se bude dařit klukům v dalších herních letech. V novém ročníku bude tento tým nastupovat opět v nejnižší okresní třídě.

Veškeré informace o našem oddílu najdete na našich internetových stránkách oddílu www.stolnitenisvm.cz

Z hlavních novinek oddílu byl především přestup mladíka Holuba Štěpána z Havlíčkova Brodu. Do nové sezóny plánujeme oddíl posílit o dalšího zkušeného hráče Maštery Martina, ten se chce po dvou letech vrátit zpět k nám a především napomoct k postupu áčka do divize. V plánu je ještě jedna novinka ohledně přestupu o koho však půjde si zatím necháme pro sebe. Do nového ročníku chceme především rozšířit hráčskou základnu zkušenými hráči především u družstev A a B.

Do nového ročníku opět plánujeme nové registrace mládeže, kterou chceme postupně zapojit do mistrovských utkání. V plánu je také pro velký zájem mládeže založit nové družstvo F. V tomto týmu by měly nastupovat úplně nejmenší a nejmladší registrované děti.

Dále náš oddíl v červenci oslaví 60 let pin pongu. Všichni doufáme, že se tato velká akce uskuteční a nic ji neztaví, neboť se měla konat v roce 2020 a kvůli covidu se nekonala.

Především velká pochvala patří všem našim čtyřem trenérům, bez kterých by tohle všechno rozhodně nešlo dělat. Trenéry mládeže vykonávají Klíma Petr, Buk Martin, Holík Vratislav a Suchánek Petr.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem našim sponzorům městu Velké Meziříčí, NSA a firmě Klíma Pavel.

                                                                                                                                                                                Petr Klíma


Stolní tenisčlánek 13.3.2022

Divize

ST Velké Meziříčí - SK Telč 8 : 10

Body: Holub Štěpán 3/1, Holík Vratislav 2/2, Vala Dan 1/3, Buk Martin 0/4

Čtyřhry: Holík, Buk

              Holub, Vala

ST Velké Meziříčí - TJ Spartak Pelhřimov 9 : 9

Body: Holík Vratislav 1/2, Klíma Petr 1/2, Buk Martin 1/2, Vala Daniel 1/2, WO 5/0

KP 3

SK ST Třešť C - ST Velké Meziříčí B 10 : 4

Body: Buk Radek 3/0, Kořínek Stanislav 1/2, Dvořák František 0/3, Hedbávný Lukáš 0/3

OS

SK Vídeň B - ST Velké Meziříčí E 10 : 8

Body: Dvořák Martin 3/1, Pacal David 3/1, Smejkal Radim 2/2, Doležal David 0/4

Úplně poslední mistráky sezóny se odehrály o víkendu. Áčko zakončilo svoji pouť doma proti Telči, kde poněkolikáté prohrálo nejtěsněji 10 : 8. V utkání hrál nejlépe mladík Holub. Další dva body uhrál Holík a jeden přidal Vala. Ani skvěle vyhrané obě čtyřhry nakonec nestačily k bodovému zisku. Bohužel i přes prohru družstva lze hodnotit, že náš tým byl rovnocenným soupeřem a mohl vyhrát kdokoliv. V druhém střetnutí proti Pelhřimovu se nakonec obě družstva rozešli remízou. Hosté přicestovali a hráli utkání ve třech. Béčko, které má postup už vybojovaný hrálo v Třešti, kde už o nic nešlo. Do utkání nastoupil další náš mladík Hedbávný. Na body však nedosáhl. Dařilo se Bukovi, uhrál všechny body z dvojher. V okresní soutěži se také dohrávalo poslední kolo, kde naše družstvo E hrálo v pátek ve Vídni. Papírově jasný favorit se však na výhru značně nadřel. Po třech bodech uhráli kluci Dvořák a Pacal, dva body zaznamenal Smejkal.

Celkové hodnocení našeho oddílu v této sezóně přineseme příště.

Veškeré tabulky, úspěšnosti, výsledky atd... všech našich družstev najdete na internetových stránkách www.stolnitenisvm.cz

                                                                                                                                                                         Petr Klíma


Stolní tenis článek 6.3.2022

Divize

ST Velké Meziříčí - TJ Žďár nad Sázavou 2 : 10

Body: Holub Štěpán 1/2, Vala Daniel 0/2, Holík Vratislav 0/2, Bednář Ivan 0/3

Čtyřhra: Holík, Bednář

OP 1

ST Velké Meziříčí C - TJ Sokol Lhotky B 2 : 16

Body: Bradáč Petr 1/3, Kališ Pavel 1/3, Hedbávný Lukáš 0/4, Motáček Tomáš 0/4

OP 5

ST Velké Meziříčí D - TJ Řečice B 11 : 7

Body: Klíma Tomáš 4/0, Blažek Filip 3/1, Pavelec Radek 2/2, Suchánek Petr 1/3

Čtyřhra: Klíma, Pavelec

Další porce zápasu se odehrála o víkendu. Áčko v divizi nestačilo na suverénní Žďár a prohrálo 10 : 2. V utkání čestný bodík ve dvojhrách uhrál mladík Holub. Co lze vyzdvihnou, tak pochvalu si určitě zaslouží dvojička ve čtyřhře Holík s Bednářem, naši kluci zvítězili 3 : 2 na sety proti jasnému favoritu hostí. Jinak jednoznačně soupeř potvrdil roli favorita a odjel s přesvědčivou výhrou.

Dramatické utkání o postup našeho družstva D se odehrálo v neděli doma proti Řečici. Déčko mělo před zápasem jasný cíl, zvítězit. To se nakonec povedlo a tým může slavit postup v okresní třídě. Tým od začátku soutěže nejvíc podržel Klíma Tomáš i v tomto střetnutí to nebylo jinak. Uhrál všechny možné body. Další skvělý výkon předvedl Blažek Filip, jeho tři body jenom tento skvělý výsledek podtrhly. Ke klukům se přidal i Pavelec Radek, ten přispěl super hrou dvěma body a poslední bodík umlátil Suchánek Petr. Ke všem těmto bodům ještě vyhraná čtyřhra a po celkovém sečtení postupová výhra 11 : 7.

O následujícím víkendu nás čekají poslední mistrovské utkání. Áčko v divizi sehraje poslední dvě domácí utkání proti prvnímu Pelhřimovu a poslední Telči. Béčko zakončí svojí pouť v Třešti. Céčko s déčkem už mají vše odehrané a naše poslední družstvo E končí venkovním duelem v pátek ve Vídni.

                                                                                                                                                                                Petr Klíma


Stolní tenis článek 27.2.2022

Divize

TJ CHS Chotěboř - ST Velké Meziříčí 10 : 8

Body: Holub Štěpán 3/1, Šoukal Slavomír 2/2, Holík Vratislav 1/1, Řikovský Aleš 0/2, Klíma Petr 0/4

Čtyřhry: Šoukal, Holík

              Řikovský, Holub

HB Ostrov Havlíčkův Brod E - ST Velké Meziříčí 10 : 0 wo

KP 3

TJ Třebenice - ST Velké Meziříčí B 0 : 10

Body: Holík Vratislav 2/0, Buk Martin 2/0, Vala Daniel 2/0, Holub Štěpán 2/0

Čtyřhry: Holub, Vala

              Buk, Holík

TJ Sokol Jemnice B - ST Velké Meziříčí B 7 : 10

Body: Holub Štěpán 4/0, Vala Daniel 3/1, Buk Martin 1/2, Holík Vratislav 1/3

Čtyřhra: Holík, Buk

OP 1

ST Velké Meziříčí C - SK Škrdlovice 10 : 8

Body: Buk Radek 3/1, Kořínek Stanislav 3/1, Dvořák František 2/2, Kališ Pavel 1/3

Čtyřhra: Dvořák, Kališ

TJ Žďár nad Sázavou F - ST Velké Meziříčí C 11 : 7

Body: Kořínek Stanislav 3/1, Buk Radek 2/2, Dvořák František 1/3, Bradáč Petr 0/4

Čtyřhra: Kořínek, Dvořák

OP 5

ST Velké Meziříčí D - TJ Poděšín B 13 : 5

Body: Klíma Tomáš 3/0, Suchánek Petr 2/1, Pavelec Radek 2/1, Bradáč Petr 1/2, WO 5/0

OS

TJ Spartak Velká Bíteš D - ST Velké Meziříčí E 11 : 7

Body: Dvořák Martin 2/2, Řezníček Tomáš 2/2, Jan Jakub 2/2, Tvarůžek Jan 1/3

ST Velké Meziříčí E - SK Moravec B 4 : 14

Body: Dvořák Martin 2/2, Pacal David 1/3, Tvarůžek Jan 0/4, Řezníček Adam 0/4

Čtyřhra: Dvořák, Pacal

Naši stolní tenisté odcestovali ve čtvrtek k utkání do silné Chotěboře. Tato divizní předehrávka dopadla výhrou domácích. Po dlouhém vyrovnaném průběhu utkání jsme nakonec museli zkousnout hořkost nejtěsnější prohry 10 : 8. Význam a dopad tohoto střetnutí bylo pro naše družstvo osudným. Jenom případná výhra by nás držela ve hře o sestup z divize. Bohužel však naši hráči zvítězit nedokázali. Většinou hodně důležité a rozhodující bývají úvodní čtyřhry, ty dopadly našim vítězstvím. Následující dvojhry rozhodly o vítězi. Do stavu 5 : 3 jsme v utkání vedli. Po té začal soupeř výsledek postupně dotahovat a nakonec vše otočil ve svůj prospěch. I přes veškerou snahu všech našich kluků co utkání hrálo, to nestačilo a po konečném sečtení bodů se z výhry radovala tabulkově druhá Chotěboř. Vyzdvihnout lze mladíka Holuba, který uhrál krásné tři body z dvojher. Další důležité utkání pro změnu zase o postup ve své třídě odehrálo béčko v Jemnici. Tento souboj sliboval napínavý průběh. V boji o každý bodík nakonec naši hráči utkání zvládli. Oba dva kluby postavily ty nejsilnější možné hráče. Neomylný výkon předvedl opět Holub, který vyhrál všechny svoje dvojhry. Dařilo se dalšímu mladíkovi Valovi, ten uhrál tři body. Po konci sečtení náš tým odjížděl s výhrou 10 : 7. Už teď je jasné, že naše družstvo B se může radovat z postupu o třídu výš. Před sezonou tento úspěch rozhodně nikdo od týmu nečekal. Po celkovém shrnutí áčko dvakrát prohrálo a vydalo se cestou sestupu z divize do KP 1 a béčko dvakrát vyhrálo a může se radovat z postupu z KP 3 do KP 2. Další krajské i okresní kola budou pokračovat o víkendu.

                                                                                                                                                                                    Petr Klíma


Stolní tenis 13.2.2022

Divize

ST Velké Meziříčí - TJ Chmelná 10 : 7

Body: Šoukal Slavomír 2/1, Řikovský Aleš 2/1, Klíma Petr 1/2, Holík Vratislav 1/2, WO 4/0

ST Velké Meziříčí - SK ST Třešť 7 : 10

Body: Šoukal Slavomír 3/1, Řikovský Aleš 2/2, Holík Vratislav 1/2, Klíma Petr 0/4

Čtyřhra: Šoukal, Holík

KP 3

ST Velké Meziříčí B - TJ Sokol Přibyslav 2 : 10

Body: Buk Radek 1/2, Buk Martin 0/2, Bednář Ivan 0/2, Vala Daniel 0/3

Čtyřhra: Buk Martin, Vala

ST Velké Meziříčí B - TJ Sokol Bohemie Světlá nad Sázavou B 10 : 8

Body: Buk Martin 2/1, Buk Radek 2/1, Vala Daniel 1/2, Bednář Ivan 0/3, WO 5/0

OP 1

ST Velké Meziříčí C - SK Vídeň 10 : 8

Body: Holík Vratislav 4/0, Bednář Ivan 3/1, Buk Radek 1/3, Kořínek Stanislav 1/3

Čtyřhra: Holík, Bednář

TK Autocolor Oslavice - ST Velké Meziříčí C 14 : 4

Body: Kořínek Stanislav 3/1, Bednář Ivan 1/3, Kališ Pavel 0/4, Hedvábný Lukáš 0/4

OP 5

ST Velké Meziříčí D - TJ Spartak Velká Bíteš C 12 : 6

Body: Klíma Tomáš 4/0, Blažek Filip 3/1, Suchánek Petr 3/1, Pavelec Radek 1/3

Čtyřhra: Suchánek, Blažek

SK Světnov B - ST Velké Meziříčí D 12 : 6

Body: Klíma Tomáš 3/0, Pavelec Radek 1/3, Blažek Filip 1/3, Suchánek Petr 0/4

Čtyřhra: Klíma, Pavelec

OS

ST Velké Meziříčí E - SK Vídeň B 6 : 12

Body: Jan Jakub 3/1, Řezníček Tomáš 3/1, Doležal David 0/4, Smejkal Radim 0/4

ST Velké Meziříčí E - TJ Řečice C 9 : 9

Body: Dvořák Martin 3/1, Tvarůžek Jan 3/1, Řezníček Adam 2/2, Zahradníček Jakub 0/4

Čtyřhra: Dvořák, Tvarůžek

V sobotu áčko v divizi jednou vyhrálo a podruhé prohrálo. V boji o sestup šance k udržení stále jsou. Proti Chmelné jsme vyhráli 10 : 7. Začátek utkání nám moc nevyšel. Do stavu 6 : 5 pro hosty jsme pouze dotahovali výsledek. Po té přišel zlom v podobě vyrovnání stavu a otočení v náš prospěch. Poslední dvojhry končily naší výhrou, tím jsme celé utkání vyhráli. Po dvou bodech si připsala dvojička Šoukal, Řikovský a po jednom bodu zbylá dvojice Holík, Klíma. Nutno dodat, že hosté přijeli a nastoupili ve třech hráčích, tím pádem náš tým si připsal čtyři kontumační body, které nakonec v celkovém sčítání bodů byly klíčové. V odpoledním duelu proti Třešti jsme nastoupili s jediným cílem a to vyhrát. Bohužel utkání skončilo prohrou 10 : 7. Dobře připravený protivník nám nedal nic zadarmo. Průběh střetnutí byl naprosto vyrovnaný. Jednotlivé dvojhry končily těsně jak pro nás, tak pro Třešť. Vyhrát mohl kdokoliv. Velké štěstí, které se nakonec přiklonilo k hostům, rozhodlo o vítězi. Třešť nám nakonec sebrala všechny body a značně zkomplikovala cestu k záchraně. Premiéru v divizi si zahrál Holík, který nakonec i senzačně bodoval ve dvojhrách. Nejlépe hrál Šoukal, kterého doplnil dobře hrající Řikovský. Béčko prohrálo vysoko s Přibyslavi, která nakonec vyhrála 10 : 2 a potvrdila první místo v KP 3. Vypjaté střetnutí rezerva odehrála proti Světlé nad Sázavou. Po posledním míčku se nakonec radovali naši hráči a připsali si nejtěsnější výhru 10 : 8. Bratři Bukové odehráli nejvíc bodů. Opět v tomto duelu rozhodlo, že soupeř přijel ve třech. V nejlepší okresní třídě se odehrálo malé derby, kde náš tým céčka přivítal lídra soutěže Vídeň. V tomto dramatickém utkání nakonec vyhrál náš tým 10 : 8. Skvěle hrála dvojička Holík, Bednář. V OP 5, kde déčko bojuje o postup o třídu výš kluci zvítězili proti Velké Bíteši 12 : 6. Nejvíc bodů uhrál Klíma Tomáš, v soutěži od začátku ještě neprohrál. K jeho bodům přidali další Blažek, Suchánek a Pavelec. V OS, kde éčko přivítalo rezervu Vídně se dařilo dvěma klukům. Po třech bodech uhráli Řezníček Tomáš a Jan Jakub. Na vítězství to však nestačilo. Další utkání budou pokračovat o víkendu v okresních třídách a za čtrnáct dní i v krajských soutěžích, kde áčko i béčko hrají venku.

                                                                                                                                                                                      Petr Klíma


Stolní tenis 30.1.2022

Divize

Slavoj Polná - ST Velké Meziříčí 10 : 2

Body: Klíma Petr 1/2, Řikovský Aleš 1/2, Bednář Ivan 0/2, Kořínek Stanislav 0/2

SK Jihlava - ST Velké Meziříčí 10 : 2

Body: Řikovský Aleš 1/1, Klíma Petr 1/1, Bednář Ivan 0/2, Kořínek Stanislav 0/2, WO 0/2

KP 3

TJ Žďár nad Sázavou C - ST Velké Meziříčí B 3 : 10

Body: Holub Štěpán 3/0, Holík Vratislav 3/0, Vala Daniel 2/1, Buk Martin 1/1

Čtyřhra: Holík, Buk

TJ Sokol Rovečné - ST Velké Meziříčí B 5 : 10

Body: Holub Štěpán 4/0, Holík Vratislav 3/0, Vala Daniel 1/2, Buk Martin 0/3

Čtyřhry: Holík, Buk

              Holub, Vala

OP 1

ST Velké Meziříčí C - TJ Žďár nad Sázavou E 10 : 8

Body: Holík Vratislav 4/0, Buk Radek 2/2, Bednář Ivan 1/3, Kořínek Stanislav 1/3

Čtyřhry: Holík, Bednář

              Buk, Kořínek

Orel Bystřice nad Pernštejnem - ST Velké Meziříčí C 12 : 6

Body: Kořínek Stanislav 2/2, Buk Radek 2/2, Dvořák František 2/2, Hedbávný Lukáš 0/4

OP 5

SK Škrdlovice B - ST Velké Meziříčí D 10 : 8

Body: Blažek Filip 3/1, Suchánek Petr 2/2, Bradáč Petr 1/3, Pavelec Radek 1/3

Čtyřhra: Blažek, Suchánek

OS

SK Moravec B - ST Velké Meziříčí E 14 : 4

Body: Smejkal Radim 1/3, Zahradníček Jakub 1/3, Tvarůžek Jan 1/3, Jan Jakub 1/3

Venkovní kola áčko odehrálo v oslabené sestavě. Dva hráči základu chyběli kvůli nemoci. Už před zápasy bylo jasné, že nemůžeme ani náhodou bodovat. Přes to všechno jsme odehráli utkání důstojně. Pár bodů za náš tým uhrála dvojice Klíma, Řikovský. Strašně málo k vítěznému bodu chybělo Bednářovi, který smolně podlehl 3 : 2 na sety v Polné. Důležité dvojkolo odehrálo béčko. Do utkání jsme postavili tu nejsilnější možnou sestavu, kterou máme. Ve Žďáře, který vede tabulku KP 3 náš tým skvěle vyhrál a to vysoko 10 : 3. Mladík Holub a zkušený Holík potvrdili to, co je od nich čekáno, vyhráli všechno, co mohli. Zbylá dvojice Vala s Bukem přidali zbytek bodů a nakonec náš tým zvítězil. Další těžký zápas kluky čekal v Rovečném. Opět famózní dvojice Holub a Holík uhrála sedm bodů z dvojher. Další bodík přidal Vala. Navíc se podařilo v úvodu vyhrát obě čtyřhry. Po všem sečteno a podtrženo další skvělá výhra z venku 10 : 5. Tento náš rezervní tým pomalu ale jistě útočí na příčky nejvyšší. Z této soutěže postupují tři družstva o třídu výš do KP 2. V rámci okresu céčko přivítalo éčko Žďáru. Se šťastným koncem naše družstvo nakonec zvítězilo nejtěsněji 10 : 8. V tomto střetnutí hrál nejlépe Holík, vyhrál všechny dvojhry a každým utkáním potvrzuje neskutečnou letošní formu.

Tabulky našich družstev včetně úspěšností atd. najdete na internetových stránkách klubu www.stolnitenisvm.cz

                                                                                                                                                                                Petr Klíma


Stolní tenis 16.1.2022

Divize Vysočiny

ST Velké Meziříčí - SK Tenis Polesí 4 : 10

Body: Holub Štěpán 3/0, Kampas Jan 1/2, Řikovský Aleš 0/3, Šoukal Slavomír 0/3

ST Velké Meziříčí - TJ Sokol Jemnice 2 : 10

Body: Šoukal Slavomír 1/2, Kampas Jan 0/2, Řikovský Aleš 0/2, Holub Štěpán 0/3

Čtyřhra: Šoukal, Holub

Krajský přebor 3

ST Velké Meziříčí B - TJ Spartak Pelhřimov C 10 : 4

Body: Vala Daniel 3/0, Holík Vratislav 2/1, Bednář Ivan 2/1, Buk Martin 1/2

Čtyřhry: Holík, Bednář

              Vala, Buk

ST Velké Meziříčí B - SK Horní Ves 10 : 0

Body: Holík Vratislav 2/0, Vala Daniel 2/0, Buk Martin 2/0, Bednář Ivan 2/0

Čtyřhry: Holík, Bednář

              Vala, Buk

Okresní přebor 1

TJ Sokol Rovečné B - ST Velké Meziříčí C 9 : 9

Body: Holík Vratislav 4/0, Bednář Ivan 3/1, Kořínek Stanislav 0/4, Dvořák František 0/4

Čtyřhry: Holík, Bednář

              Kořínek, Dvořák

TJ Sokol Nížkov - ST Velké Meziříčí C 9 : 9

Body: Holík Vratislav 4/0, Kořínek Stanislav 2/2, Dvořák František 2/2, Motáček Tomáš 0/4

Čtyřhra: Holík, Kořínek

Okresní přebor 5

SK Sokol Lhotky C - ST Velké Meziříčí D 9 : 9

Body: Klíma Tomáš 4/0, Blažek Filip 2/2, Suchánek Petr 1/3, Pavelec Radek 1/3

Čtyřhra: Klíma, Pavelec

ST Velké Meziříčí D - TJ Sokol Jámy 9 : 9

Body: Klíma Tomáš 4/0, Blažek Filip 2/2, Suchánek Petr 1/3, Pavelec Radek 0/4

Čtyřhry: Suchánek, Blažek

              Klíma, Pavelec

Okresní soutěž

TJ Řečice C - ST Velké Meziříčí E 3 : 15

Body: Dvořák Martin 4/0, Řezníček Tomáš 4/0, Pacal David 4/0, Doležal David 1/3

Čtyřhry: Dvořák, Řezníček

              Pacal, Doležal

ST Velké Meziříčí E - TJ Spartak Velká Bíteš D 7 : 11

Body: Řezníček Tomáš 3/1, Pacal David 2/2, Smejkal Radim 1/3, Řezníček Adam 0/4

Čtyřhra: Řezníček T., Pacal

Důležité zápasy sezóny ve hře o sestup z divize áčko nezvládlo, ani výhoda domácího prostředí nepomohla a náš tým bohužel dvakrát vysoko podlehl. V prvním střetnutí zářil jenom mladík Holub, uhrál tři krásné body. Jeden bodík přidal ještě Kampas. To bylo z naší strany vše. Obě čtyřhry prohrané to vše jenom podtrhly. Za týmový výkon to nemohlo stačit k úspěchu. Odpoledne nás čekal soupeř z Jemnice, který po půlce soutěží měl o tři body méně jako my. Po čtyřhrách byl stav 1 : 1. Dvojhry postupně končily vítězství hostů a výsledek se zcela měnil v náš neprospěch. Jediný bodík dokázal uhrát ve dvojhře Šoukal. Nakonec soupeř si odvezl pohodlnou výhru 10 : 2. Po celkovém hodnocení áčko propadlo ve všech statistikách zápasu. Už teď je jasné, že hra o udržení v soutěži bude nadmíru složitá. Ty největší komplikace nás teprve čekají. Naopak béčko si vyhrálo oba zápasy. Proti Pelhřimovskému céčku zvítězilo 10 : 4, kde všechny body uhrál mladík Vala. V dalším střetnutí kluci nedali soupeři šanci a vyhráli jednoznačně 10 : 0. Béčko potvrzuje letošní skvělou formu a útočí na postupové příčky. V okresních soutěžích naše týmy hodně remízovali. Céčko i déčko dvakrát po sobě. Proti Rovečnému tým podržela dvojice Holík, Bednář. Jako další náš tým hrající o postup ze své třídy hraje déčko. Toto družstvo dvakrát po sobě podržel Klíma Tomáš, který uhrál po čtyřech bodech. V nejnižší okresní třídě éčko jednou přehrálo Řečici a podruhé prohrálo proti Velké Bíteši. Z nových kluků, kteří zahájili svoji stolně tenisovou kariéru nejlépe hrají Řezníček Tomáš, Pacal David a Dvořák Martin. Další zápasy budou pokračovat už o víkendu okresními koly. O týden později áčko změří síly v Polné a Jihlavě a béčko ve Žďáře a Rovečném. Vše podstatné o našem oddíle najdete na internetových stránkách www.stolnitenisvm.cz

                                                                                                                                                                                     Petr Klíma


Stolní tenis 24.12.2021

TJ Žďár nad Sázavou - ST Velké Meziříčí 10 : 0

ST Velké Meziříčí C - TJ Žďár nad Sázavou F 12 : 6

Body: Kořínek Stanislav 2/1, Buk Radek 2/1, Motáček Tomáš 1/2, Hedbvábný Lukáš 1/2, WO 5/0

Čtyřhra: Kořínek, Buk

SK Lhotky B - ST Velké Meziříčí C 11 : 7

Body: Holík Vratislav 2/0, Buk Radek 2/2, Buk Martin 1/3, Kořínek Stanislav 1/3, Bednář Ivan 0/2

Čtyřhra: Holík, Bednář

TJ Řečice B - ST Velké Meziříčí D 7 : 11

Body: Blažek Filip 4/0, Klíma Tomáš 3/0, Suchánek Petr 2/2, Bradáč Petr 0/4

Čtyřhry: Suchánek, Blažek

              Klíma, Bradáč

TJ SP Velká Bíteš D - ST Velké Meziříčí E 8 : 10

Body: Dvořák Martin 4/0, Řezníček Adam 2/2, Tvarůžek Jan 2/2, Smejkal Radim 1/3

Čtyřhra: Řezníček, Dvořák

ST Velké Meziříčí E - SK Moravec B 1 : 17

Body: Řezníček Tomáš 1/3, Jan Jakub 0/4, Doležal David 0/4, Pacal David 0/4

SK Vídeň B - ST Velké Meziříčí E 14 : 4

Body: Řezníček Tomáš 2/2, Pacal David 1/3, Jan Jakub 1/3, Doležal David 0/4

Poslední zápasy se dohrály, poté skončila první půlka soutěží. Áčko drží záchranou pozici v divizi, béčko naopak je na třetím místě v tabulce, zaručující postup o třídu výš, céčko v nejlepší okresní třídě je prozatím v půlce, déčko ve své třídě kraluje a drží postupovou pozici a éčko jako nováček má zatím krásné tři výhry v nejnižší okresní třídě. Všechny odvety soutěží začnou po Novém roce. Každoroční turnaj o přeborníka našeho města bohužel už po druhé za sebou nemůžeme skrz pandemii pořádat. Jinak turnaj naší mládeže jsme uskutečnili. Ze všech nejlépe hrál Blažek Filip, na druhém místě se umístil Dvořák Martin a třetí pozici bral Pavelec Radek. Tento oddílový turnaj našich mladíků se náramně vydařil, byly k vidění krásné výměny a naprosto vyrovnané výkony těch nejlepších. Všem klukům i holkám co se turnaje zúčastnili, děkujeme a přejeme hodně sportovních úspěchů. Náš oddíl v počtu pěti kvalifikovaných trenérů vede mládež správným směrem a je vidět jak kluci den ode dne sbírají cenné zkušenosti a individuální výkonosti jednotlivců postupně rostou. Zájem mládeže o stolní tenis v našem městě je veliký, nutno dodat, že kapacity už jsou zcela naplněné. Všem přejeme veselé Vánoce a šťastný Nový rok.

                                                                                                                                                                                     Petr Klíma


Stolní tenis 28.11.2021

SK Telč - ST Velké Meziříčí 8 : 10

Body: Šoukal Slavomír 3/1, Klíma Petr 2/2, Kampas Jan 2/2, Řikovský Aleš 2/2

Čtyřhra: Šoukal, Kampas

TJ Spartak Pelhřimov - ST Velké Meziříčí 10 : 3

Body: Kampas Jan 1/2, Šoukal Slavomír 1/2, Klíma Petr 0/2, Řikovský Aleš 0/3

Čtyřhra: Šoukal, Kampas

ST Velké Meziříčí B - SK ST Třešť C 10 : 6

Body: Holík Vratislav 4/0, Vala Daniel 3/1, Bednář Ivan 2/1, Kořínek Stanislav 0/3

Čtyřhra: Holík, Bednář

ST Velké Meziříčí B - TJ Sokol Brtnice 10 : 0 WO

ST Velké Meziříčí C - TK Autocolor Oslavice 15 : 3

Body: Holík Vratislav 4/0, Buk Radek 4/0, Bednář Ivan 2/1, Buk Martin 2/1, WO 1/0

Čtyřhry: Buk Martin, Buk Radek

              Holík, Bednář

SK Škrdlovice - ST Velké Meziříčí C 5 : 13

Body: Holík Vratislav 4/0, Buk Martin 3/1, Buk Radek 2/1, Kořínek Stanislav 2/2, WO 1/0

Čtyřhra: Holík, Kořínek

TJ Spartak Velká Bíteš C - ST Velké Meziříčí D 7 : 11

Body: Blažek Filip 4/0, Dvořák František 3/1, Suchánek Petr 3/1, Motáček Tomáš 0/4

Čtyřhra: Suchánek, Dvořák

ST Velké Meziříčí D - SK Světnov 11 : 7

Body: Dvořák František 4/0, Blažek Filip 3/1, Pavelec Radek 1/2, Klíma Tomáš 1/0, Suchánek Petr 0/4

Čtyřhry: Dvořák, Klíma

              Suchánek, Blažek

TJ Poděšín B - ST Velké Meziříčí D 3 : 15

Body: Blažek Filip 3/0, Klíma Tomáš 1/0, Kališ Pavel 2/1, Suchánek Petr 2/1, Dvořák František 1/1, WO 5/0

Čtyřhra: Klíma, Dvořák

ST Velké Meziříčí E - TJ Řečice C 12 : 6

Body: Doležal David 3/1, Jan Jakub 3/1, Řezníček Adam 3/1, Smejkal Radim 3/1

Další porci zápasů sehrály naše družstva. Jedno z nezajímavějších utkání se odehrálo v Telči. Aktuálně poslední tým tabulky nám nedal nic zadarmo. Do střetnutí jsme nastupovali s jasným cílem vyhrát. To se nakonec podařilo, ale s odřenými uši. Velmi dobře hrající Telč nás trápila do samotného závěru. Sled bodů se překlápěl na každou stranu. Vyhrát mohl kdokoliv. V jeden moment jsme ještě prohrávali 7 : 6. Závěrečný finiš dvojher s velkou porcí štěstí se nakonec přiklonil k nám. Tím náš tým nakonec zvítězil a odvezl si důležité body do tabulky v boji o záchranu divize. V odpoledním duelu proti Pelhřimovu už nebylo co řešit. Domácí potvrdili a ukázali nám, proč vedou divizi, ze které zřejmě chtějí postupovat do třetí ligy. Zejména z ranního střetnutí si naši kluci zaslouží velkou pochvalu za bojovnost se šťastným koncem. Béčko hrálo doma, kde se střetlo proti Třešti. Kapitán Holík odvedl opět skvělou práci a vyhrál vše, co šlo. Skvělá forma ho doprovází od začátku soutěží. Další náš mladík Vala přispěl krásnými třemi body. Tento tým mile překvapuje, každým zápasem co se hraje. Před sezónní úvahy byly, aby tým za každou cenu soutěž zachránil, neboť s této třídy sestupuje pět družstev. Opak je ale pravdou, béčko se pohybuje na špici tabulky KP 3. Odpolední zápas se nakonec nehrál, soupeř nedorazil, tím rezerva vyhrála kontumačně 10 : 0. V okresních třídách si céčko poradilo hravě s Oslavicí, kde doma vyhrálo vysoko 15 : 3. Neomylné výkony předvedla dvojička Buk Radek a Holík. Další utkání ve Škrdlovicích kluci zvládli také a zvítězili 13 : 5. Tady bodovali všichni naši hráči, tím soupeře přehráli. Další naše družstvo v soutěži OP 5 si poradilo se soupeři Velké Bíteše, Světnova a Poděšína. Tým si připsal vítězství dvakrát 11 : 7 a 15 : 3. Kapitán tohoto družstva Suchánek, vede tým s jasným cílem postoupit o třídu výš. V jednotlivých utkání se protočí celá řada našich mladíků, které doplňují zkušení hráči. Nejšikovnější prozatím ze všech nových mládežníků se jeví Blažek Filip, který jasně v utkáních svými body dokazuje skvělou formu. Poslední družstvo E hrající nejnižší okresní třídu jednou zvítězilo a podruhé bylo utkání odloženo skrz covid. V tomto týmu se pravidelně točí dalších nových 9 mladíků, kteří právě začínají svojí stolně tenisovou kariéru.

                                                                                                                                                                                  Petr Klíma


Stolní tenis 14. 11. 2021

ST Velké Meziříčí - TJ CHS Chotěboř 4 : 10

Body: Šoukal Slavomír 2/1, Klíma Petr 1/2, Kampas Jan 0/3, Řikovský Aleš 0/3

Čtyřhra: Klíma, Řikovský

ST Velké Meziříčí - HB Ostrov Havlíčkův Brod E 10 : 8

Body: Holub Štěpán 3/1, Šoukal Slavomír 3/1, Řikovský Aleš 1/3, Klíma Petr 1/3

Čtyřhry: Klíma, Řikovský

              Šoukal, Holub

ST Velké Meziříčí B - TJ Třebenice 10 : 4

Body: Holub Štěpán 3/0, Holík Vratislav 3/0, Bednář Ivan 3/0, WO 0/4

Čtyřhra: Holík, Holub

ST Velké Meziříčí B - TJ Sokol Jemnice B 10 : 5

Body: Holík Vratislav 4/0, Bednář Ivan 3/0, Buk Martin 2/1, WO 0/4

Čtyřhra: Holík, Buk

ST Velké Meziříčí C - Orel Bystřice nad Pernštejnem 9 : 9

Body: Holík Vratislav 3/1, Bednář Ivan 3/1, Buk Martin 2/2, Kořínek Stanislav 0/1, Buk Radek 0/3

Čtyřhra: Holík, Bednář

SK Vídeň - ST Velké Meziříčí C 13 : 5

Body: Buk Radek 3/1, Holík Vratislav 1/3, Suchánek Petr 0/4, Motáček Tomáš 0/4

Čtyřhra: Holík, Buk R.

ST Velké Meziříčí D - SK Škrdlovice B 9 : 9

Body: Dvořák František 2/2, Blažek Filip 2/2, Bradáč Petr 1/2, Suchánek Petr 1/3, Klíma Tomáš 1/0

Čtyřhry: Suchánek, Blažek

              Dvořák, Klíma T.

ST Velké Meziříčí E - SK Vídeň B 1 : 17

Body: Smejkal Radim 1/3, Řezníček Adam 0/4, Zahradníček Jakub 0/4, Jan Jakub 0/4

Áčko v dopoledním střetnutí nestačilo na soupeře z Chotěboře. Hosté potvrdili skvělou formu a nedali našim hráčům žádnou šanci k vítězství. Body z dvojher uhrála pouze dvojice Šoukal a Klíma. Čtyřhru skvěle zvládla dvojička Klíma a Řikovský. To bylo bohužel vše, co náš tým uhrál. Chotěboř potvrdila postavení v tabulce, kde vede společně s Pelhřimovem divizi a v utkání jasně dominovala. Odpolední duel proti Ostrovu HB už byl úplně o něčem jiném. Velkou změnu jsme udělali ve čtyřhrách, kde kombinace hráčů byla jiná jako doposud. Klíma místo s Šoukalem nastoupil s Řikovským a skvěle tato staronová čtyřhra zafungovala. Po druhé zmiňovaná dvojice vyhrála. Navíc i další záměna ve zbylé čtyřhře vyšla na výbornou, kde Šoukal s Holubem senzačně zvítězili. Tento odvážný krok se nám nakonec vyplatil a díky této změně jsme dokázali porazit, tak kvalitní tým jako je bezesporu Ostrov HB. Od samotného začátku jsme vedli, dařilo se nám navíc vyhrávat dvojhry. Do stavu 7 : 3 pro nás bylo vše v pořádku. Poté hosté ukázali svoji kvalitu, čtyřmi výhrami po sobě srovnali stav na 7 : 7. V ten moment bylo vše otevřené, zvítězit mohl kdokoliv. V posledních dvojhrách naše jednička týmu nastoupila proti jedničce hostů. Tento zápas skvěle zvládl Šoukal a porazil třetiligového hráče hostů. Poté HB ihned srovnal na 8 : 8. Zbývaly odehrát poslední dvě dvojhry. Infarktový závěr utkání, při skvělém fandění našich fanoušků, zvládla dvojice Holub a Klíma, oba vyhráli v nervy drásajících koncích setů 3 : 1. Především velkou pochvalu si zaslouží náš mladík Holub, který v utkání vystřídal nemocného Kampase a přispěl krásnými třemi body k této skvělé výhře 10 : 8. Po shrnutí celého utkání, všichni hráči dokázali bodovat, především vyhrané důležité obě čtyřhry pečetily toto vítězství. Náš rezervní tým měl problémy se sestavou. Velká marodka se podepsala, že kluci obě utkání hráli opět ve třech. Nicméně koncentrovaný výkon, forma hráčů Holíka a Bednáře, doplněná ráno Holubem a odpoledne Bukem způsobil dvě výhry v řadě. V prvním utkání to odnesl soupeř z Třebenic a v druhém to schytal soupeř z Jemnice. Tento tým už hrál poněkolikáté ve třech a to úspěšně. Pochvala pro celý tým je rozhodně na místě. Kapitán týmu Holík odvádí skvělou práci. Na okresní úrovni céčko přivítalo první Bystřici. Utkání nakonec skončilo nerozhodně. Body pro nás uhrála trojice Holík, Bednář a Buk M. V dalším střetnutí céčko nestačilo na Vídeň. V tomto utkání nejlépe hrál Buk Radek. V okresní třídě pět si to rozdalo déčko proti Škrdlovicím o první místo v tabulce. V tomto duelu se oba týmy rozešly nerozhodně. Naši nejmladší také odehráli svůj mistrák. Bohužel však kluci nestačili na Vídeňské béčko. Je jasné, že začátky v okresních třídách dospělých budou pro kluky kruté. Na vítězství si budou muset někteří ještě chvilku počkat.

                                                                                                                                                                                  Petr Klíma


Stolní tenis článek 31.10.2021

TJ Chmelná - ST Velké Meziříčí 10 : 8

Body: Šoukal Slavomír 3/1, Kampas Jan 3/1, Klíma Petr 2/2, Vala Daniel 0/4

SKST Třešť - ST Velké Meziříčí 10 : 8

Body: Kampas Jan 3/1, Klíma Petr 2/2, Vala Daniel 2/2, Šoukal Slavomír 1/3

TJ Sokol Přibyslav - ST Velké Meziříčí B 10 : 3

Body: Holík Vratislav 2/1, Bednář Ivan 1/2, Kořínek Stanislav 0/3, WO 0/3

TJ Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou B - ST Velké Meziříčí B 10 : 6

Body: Holík Vratislav 3/1, Kořínek Stanislav 1/2, Bednář Ivan 1/3, WO 0/4

Čtyřhra: Holík, Bednář

TJ Žďár nad Sázavou E - ST Velké Meziříčí C 10 : 8

Body: Buk Radek 3/1, Kořínek Stanislav 3/1, Dvořák František 2/2, Kališ Pavel 0/4

SK Moravec B - ST Velké Meziříčí E 18 : 0

Hráli: Tvarůžek Jan 0/4, Řezníček Tomáš 0/4, Tvarůžek Jan 0/4, Smejkal Radim 0/4

V sobotu dvakrát prohrálo áčko nejtěsněji 10 : 8. Ani v jednom utkání se nám nepovedlo vyhrát čtyřhru. To mělo zásadní vliv v konečném sčítání bodů. Dvojhry jsme sehráli dobře, bohužel však na bodový zisk to nestačilo. Nejlépe zahrál Kampas, uhrál po třech bodech. Svojí premiéru si odehrál v divizi další náš mladík Vala. V Třešti uhrál krásné dva body z dvojher. Béčko prohrálo ve Světlé a Přibyslavi. Nejvíce bodů uhrál Holík. Další družstva C a E zaznamenaly také prohry v okresních třídách. Po celkovém hodnocení herního víkendu se nám bohužel moc nedařilo. Všechny týmy hrály venku a z bodů do tabulky se vždy radovali domácí. Áčko s béčkem hrají za čtrnáct dní. Okresní třídy budou pokračovat o víkendu.

                                                                                                                                                                                    Petr Klíma


Stolní tenis článek 24.10.2021

Divize

ST Velké Meziříčí - Slavoj Polná 7 : 10

Body: Holub Štěpán 2/1, Klíma Petr 2/2, Kampas Jan 2/2, Šoukal Slavomír 1/3

ST Velké Meziříčí - SK Jihlava 10 : 4

Body: Šoukal Slavomír 3/0, Klíma Petr 2/0, Kampas Jan 1/1, Holub Štěpán 1/2, WO 2/0

Čtyřhra: Kampas, Holub

KP 3

ST Velké Meziříčí B - TJ Žďár nad Sázavou C 8 : 10

Body: Holík Vratislav 4/0, Vala Daniel 2/2, Bednář Ivan 1/3,

Čtyřhra: Vala, Holík

ST Velké Meziříčí B - TJ Sokol Rovečné 10 : 5

Body: Vala Daniel 4/0, Holík Vratislav 3/0, Bednář Ivan 2/1

Čtyřhra: Vala, Holík

OP 1

ST Velké Meziříčí C - TJ Sokol Rovečné B 9 : 9

Body: Buk Martin 3/1, Bednář Ivan 2/0, Kořínek Stanislav 2/2, Dvořák František 0/2, Blažek Filip 0/4

Čtyřhry: Kořínek, Dvořák

              Bednář, Buk

ST Velké Meziříčí C - TJ Sokol Nížkov 10 : 8

Body: Holík Vratislav 3/1, Buk Martin 3/1, Kališ Pavel 1/3, Hebdvábný Lukáš 1/3

Čtyřhry: Buk Martin, Buk Radek

              Holík, Kališ

OP 5

ST Velké Meziříčí D - SK Sokol Lhotky C 13 : 5

Body: Dvořák František 4/0, Klíma Tomáš 3/0, Pavelec Radek 2/2, Suchánek Petr 2/2, Kališ Pavel 0/1

Čtyřhry: Dvořák, Klíma

              Suchánek, Pavelec

TJ Sokol Jámy - ST Velké Meziříčí D 6 : 12

Body: Dvořák František 4/0, Klíma Tomáš 2/0, Blažek Filip 3/1, Suchánek Petr 1/3, Pavelec Radek 0/2

Čtyřhry: Klíma, Dvořák

              Suchánek, Dvořák

OS

TJ Řečice C - ST Velké Meziříčí E 4 : 14

Body: Pacal David 4/0, Řezníček Tomáš 3/1, Tvarůžek Jan 3/1, Dvořák Martin 3/1

Čtyřhra: Dvořák, Řezníček

ST Velké Meziříčí E - TJ Spartak Velká Bíteš D 6 : 12

Body: Pacal David 3/1, Zahradníček Jakub 1/3, Řezníček Adam 1/3, Doležal David 1/3

Za posledních čtrnáct dní náš klub odehrál celkem deset mistrovských utkání. Čtyři utkání v kraji a šest v okresních soutěží. Áčko doma nastoupilo proti silné Polné. Je již tradicí, že tyhle utkání jsou velmi vyrovnané a dlouhé a nebylo tomu jinak i tentokrát. Začátek utkání nám nevyšel, hned v úvodu nám Polná zasadila dvě rány v podobě nevyhraných čtyřher. Nepříznivý stav jsme dokázali vyrovnat na 5 : 5. Po té hosté opět zvítězili třikrát po sobě a odskočili na 5 : 8. Postupně síly docházely a vyrovnat už se nepodařilo. Konečný výsledek 7 : 10 nakonec skončil pro Polnou. V celkovém čase se toto vyrovnané utkání hrálo něco málo přes čtyři hodiny. Dařilo se všem hráčům. Po dvou bodech zaznamenala trojička Klíma, Holub a Kampas. V odpoledním utkání jsme přivítali papírově silnější Jihlavu. Bilance mezi námi jasně hovoří soupeři. V utkání to, ale vypadalo jinak. Po úvodních čtyřhrách byl stav nerozhodný. Po té se rozjel koncert našich hráčů. Dvojička Šoukal a Klíma neprohráli a výrazně napomohli k výhře. Další dva důležité body uhrál Kampas a posledním bodem pečetil výhru Holub. Opět se zadařilo všem našim hráčům, každý bodoval a týmovým výkonem jsme dokráčeli k vítězství. Za zmínku stojí perfektní výkon našeho nováčka v áčku mladíka Štěpána Holuba. Souběžně hrálo i naše béčko. Kluci ve slepené sestavě ve třech předvedli nad očekávání super výkon. V prvním střetnutí proti Žďárskému céčku smolně prohráli 10 : 8. V utkání zářil Holík, vyhrál vše, co šlo. K jeho bodům přidali další výhry Vala s Bednářem. Odpoledne béčko přivítalo celek Rovečné. Opět kluci ve třech předvedli famózní výkon a zvítězili nečekaně 10 : 5. Dvojice Vala a Holík neztratila jedinou dvouhru. Krásné dva bodíky uhrál i Bednář. Zcela zaskočen soupeř prohrál a zbylo mu pouze pogratulovat soupeři. Tato trojice Holík, Vala a Bednář si zaslouží velkou pochvalu za odehrané mistrovské utkání. Kluci předvedli, že i ve třech se dá naplno bodovat. V okresních třídách céčko remízovalo a vyhrálo. Proti Rovečnému B se nejvíce dařilo Bukovi Martinovi. Svojí premiéru v OP 1 odehrál i Blažek Filip k výhře mu chybělo málo. Družstvo D si doma za podpory zkušených našich hráčů poradilo s týmem Lhotek C. O týden později tento tým zase vyhrál v Jámách. Nejvíc bodů uhrál Dvořák. Poslední družstvo E, které je nově složené z těch nejmenších si poradilo v Řečici C a zvítězilo 14 : 4. Většina kluků hrála poprvé mistrovské utkání. Nejvíce se dařilo Pacalovi, uhrál všechny čtyři body z dvojher. Pochvalu si zaslouží i zbylá trojice mladíků Dvořák, Tvarůžek a Řezníček. Další utkání jak v kraji, tak v okrese budou pokračovat už tento víkend. Áčko hraje ve Chmelné a Třešti, béčko změří síly v Přibyslavi a Světlé nad Sázavou, céčko ve Žďáře, déčko má volno a éčko jede do Moravce. Podrobné výsledky najdete na našich internetových stránkách www.stolnitenisvm.cz

                                                                                                                                                                                 Petr Klíma


                                                                                                                                                                                   

Stolní tenis 3. 10. 2021

SK Tenis Polesí - ST Velké Meziříčí 10 : 4

Body: Šoukal Slavomír 2/1, Klíma Petr 1/2, Kampas Jan 1/2, Kořínek Stanislav 0/3

TJ Sokol Jemnice - ST Velké Meziříčí 10 : 6

Body: Šoukal Slavomír 3/1, Kampas Jan 2/2, Klíma Petr 1/2, Kořínek Stanislav 0/3

TJ Spartak Pelhřimov C - ST Velké Meziříčí B 3 : 10

Body: Vala Daniel 3/0, Holub Štěpán 3/0, Holík Vratislav 2/1, Bednář Ivan 0/2

Čtyřhry: Vala, Holub

              Holík, Bednář

SK Horní Ves - ST Velké Meziříčí B 0 : 10

Body: Vala Daniel 2/0, Holub Štěpán 2/0, Holík Vratislav 2/0, Bednář Ivan 2/0

Čtyřhry: Vala, Holub

              Holík, Bednář

Po dlouhé covidové pauze se o víkendu rozběhly krajské soutěže mužů. Z našich družstev áčko hrající divizi změřilo síly u silných soupeřů a to v Polesí a Jemnici. Béčko hrající KP 3 se utkalo proti Pelhřimovu a Horní Vsi. Áčko v nekompletní sestavě, kde Řikovského nahradil Kořínek, podlehlo v Polesí 10 : 4. Body za náš tým uhráli Šoukal, Kampas a Klíma. K dalšímu bodu chybělo málo, dobře hrající Kořínek smolně prohrál dvojhru 3 : 2 na sety. Málo mu chybělo, aby uhrál vytoužený premiérový bod v divizi. Po utkání bohužel vyhrálo družstvo domácích a to zcela zaslouženě. Ve stejné sestavě jsme hráli i v Jemnici. Domácí jako jasný favorit se na výhru betelně nadřeli. Od samotného začátku byli o krůček vpřed, nepříznivý výsledek jsme neustále dotahovali. Dokonce se nám podařilo stav vyrovnat na 6 : 6. To bylo z naší strany vše. Po té domácí udeřili a dotáhli utkání do vítězného konce. Pochvalu si zaslouží celý tým, neboť i v nekompletní sestavě se dalo hrát vyrovnaně s tak silným soupeřem. Jednička našeho týmu Šoukal potvrdil svojí kvalitu a uhrál krásné tři body a byl nejlepší náš hráč v zápase. Tým béčka dvakrát venku vyhrál. V prvním utkání v Pelhřimově kluci přehráli soupeře a pohodlným výsledkem 10 : 3 zvítězili, druhé utkání v Horní Vsi doslova přejeli domácí a krutě 10 : 0 vyhráli. Za tímto famózním výkonem stála čtveřice Holík, Bednář, Vala a Holub. Za zmínku stojí, že do našeho klubu se z Havlíčkova Brodu vrátil mladík Holub Štěpán, který u nás se stolním tenisem začínal. Štěpán bude střídavě nastupovat za áčko i béčko. Naopak náš klub opustil Kupka Jiří, který přestoupil do sousední Vídně. Po shrnutí se béčku nadmíru dařilo a tento tým si odvezl plný bodový zisk z venkovních střetnutí, velká pochvala. Krajské soutěže budou pokračovat za tři týdny, kde naše družstva nastoupí doma. Přivítáme soupeře z Polné, Jihlavy, Žďáru a Rovečného. Okresní soutěže začínají za čtrnáct dní, kde náš klub má celkem tři družstva. Céčko hrající OP1, déčko hrající OP5 a nováčka éčko začínající OS. V těchto týmech se budou převážně točit další mladíci našeho klubu. Všichni doufáme, že se tento ročník celý dohraje. V plánu je mnoho krásných a pohledných utkání, včetně turnajů. Naše klubové stránky jsou www.stolnitenisvm.cz Na těchto stránkách najdete veškeré rozlosování, úspěšnosti, výsledky našich jednotlivých družstev.

                                                                                                                                                                                Petr Klíma


Článek 23.8.2021

Zdravím všechny,

po dlouhé a dlouhé pauze, Vám chci oznámit, že se náš oddíl pomale chystá k zahájení nové sezóny. Budeme začínat hned 1. září ve středu. Všechny naše hráče, včetně dětí budu o víkendu telefonicky kotaktovat a upřesním časy tréninku. Moc se na Vás těším a doufám, že tato dlouhá odmlka byla poslední a vše se rozjede, tak jako dřív.

Za stolní tenis Velké Meziříčí

Petr Klíma