Sezóna 2023 - 2024


Hodnocení sezóny 2023-2024

Tento ročník našemu klubu přinesl historicky nejlepší umístění, dva sestupy a jeden postup našich družstev. Náš oddíl postavil celkem šest týmů, čtyři do okresu a dva do kraje.

Áčko hrálo v divizi Vysočiny a nakonec vybojovalo čtvrté místo v této kvalitní nejlepší krajské třídě. Toto umístění je nejlepší, co naše áčko prozatím dokázalo. Nutno dodat, že bodově tým skončil s šedesáti body společně s Chotěboři, ta nakonec však kvůli vzájemnému zápasu skončila před námi na třetí pozici. Bilance družstva byla 11 výher, 5 remíz a 6 proher. K tomuto úspěchu přispěli i noví hráči, které jsme měli k dispozici. Naopak jsme se museli vyrovnat s absencí některých kluků, s kterými jsme počítali. Procentuální úspěšnost jednotlivců vyhrál Holub Štěpán 84,91% ( celkem 48 výher a 8 proher v 15 utkání ), na druhém místě byl Šoukal Slavomír 59,72% ( celkem 43 výher a 29 proher ve 21 utkání ), na třetí příčce skončil Holík Vratislav 47,83% ( celkem 22 výher a 24 proher ve 14 utkání ), na čtvrtém místě Klíma Petr 45,24% ( celkem 19 výher a 23 proher ve 14 utkání ) a pátou pozici obsadil Pokorný Jan 43,59% ( celkem 17 výher a 22 proher v 11 utkání ). Do mistrovských utkání nastoupili i další naši hráči Kampas, Trávníček, Skryja, Buk Radek a Buk Martin. Dále z velkých úspěchů se může pyšnit naše jednička mladík Holub, za krásné celkové 5 místo v divizi a 38 místo v dorostu České Republiky.

Béčko nastupující prvním rokem v KP 1, bohužel tíhu této soutěže neuneslo a sestupuje o třídu níž do KP 2. Osudné se stalo týmu nedostatek hráčů úrovně této třídy, neboť většina kluků ze základu hrála za áčko. Sestavu do mistrovských utkání jsme museli několikrát nahrazovat hráči z nižších tříd. Nakonec z toho všeho vzniklo předposlední místo v tabulce. Po úvahách je jasné, že pokud chceme hrát i s béčkem na této úrovni, tak potřebujeme minimálně 8 kvalitních hráčů, kteří nastoupí souběžně do mistráků a to náš oddíl bohužel neměl. V rezervním týmu letos hráli Skryja, Buk Martin, Buk Radek, Holík, Klíma Petr, Bednář, Kampas, Klíma Tomáš, Dvořák Martin, Pavelec, Řezníček Tomáš a Pacal.

Céčko už roky hrající OP 1 nezvládlo boj o sestup a padá o třídu níž. Kapitán týmu Bednář udělal pro záchranu vše, co mohl. Nakonec se však z úspěchů radovaly ostatní týmy a černý Petr zbyl pro nás. Na druhou stranu si všichni hrající kluci v tomto družstvě zaslouží pochvalu za velkou bojovnost, až do posledního kola. Kousek štěstí prostě chybělo, nejhorší asi byly 4 nejtěsnější prohry, které muselo družstvo pobrat, kde kolikrát k vítězství chyběl i jeden neproměněný mečbol našich hráčů. I tohle všechno ke sportu patří a pro céčko po letech začne úplně nová soutěž OP 2. Za náš tým bojovali Skryja Marek 87,18% ( celkem 34 výher a 5 proher v 10 utkání ) jednoznačně nejlepší hráč céčka-celkově 3 místo v okrese, dále Bednář, Buk Martin, Buk Radek, Kořínek, Klíma Tomáš, Dvořák Martin, Dvořák František, Řezníček Tomáš, Pacal, Tvarůžek a Kališ.

Déčko si od samotného počátku soutěže kráčelo k postupu a toho i dosáhlo, nakonec s velkým odstupem na nepostupovou pozici asi 10 bodů skončilo na druhém místě a může se radovat. Za rok tým čeká OP 3. Na naše kluky vyzrálo pouze jedno družstvo a to z Velké Bíteše. Celková bilance byla 15 výher, 1 remíza a 2 prohry. Už minulý rok se tento postup družstvu nepodařil a letos už konečně ano. Skvělý kapitán Suchánek měl rozhodně z čeho vybírat. Na soupisce se mu objevily jména Klíma Tomáš, Bednář Ivan, Kořínek Stanislav, Dvořák František, Klíma Pavel a z těch mladších Dvořák Martin, Pavelec a Blažek Filip.

Družstva E a F hrající stejnou okresní soutěž se umístili na 3 místě a na posledním místě. Za éčko hrála starší mládež a za efko ta mladší. Nejlepší v této třídě byl Řezníček Tomáš a Dvořák Martin. Asi největší výkonnostní posun dokázal mladík Buk Lukáš, ten se pyšní 45 místo v České Republice nejmladšího žactva. V mistrovských utkání se postupně střídalo dalších 20 našich mladých hráčů.

Oddíl mimo jiné začal hojně obsazovat různé věkové bodovací turnaje kraje Vysočina. Na skvělé úspěchy jsme dlouho nečekali, dostavily se v kategoriích U 17,19. 1 místo z Jihlavy Holub Štěpán a 1 místo útěcha Dvořák Martin, 3 místo Holub Štěpán z Velkého Meziříčí. Kategorie U 11 Buk Lukáš 2x1 místo Velká Bíteš a Polná, 2 místo Humpolec, 3 místo Velká Bíteš a další úspěchy ze čtyřher, 3 místo útěcha Klímová Sabina z Polné. I v dalších kategoriích U 13 a U 15 nastoupila naše mládež Buková Adéla, Homolová Karolína, Homola Martin, Pelánek Radek, Cerkal David a Štěpánek Vendelín.

Dále jsme každoročně pořádali turnaj o přeborníka města Velkého Meziříčí. Jako pokaždé se ho účastnili hráči z celé České Republiky, hrající i ligové soutěže. Z našich hráčů se na bedně umístil pouze jeden hráč a to za první místo ve čtyřhře-neomezeně Holík Vratislav společně s Nacházelem Filipem. Také děkujeme všem sponzorům, kteří dodali jako pokaždé hezké ceny. Po shrnutí byla tato akce dlouhá, náročná, vydařená, skvěle zorganizovaná a krásná.

Zastoupení jsme měli i na okresním přeboru v Novém Městě na Moravě. Tam vyrazili dva hráči z áčka Šoukal Sláva a Holub Štěpán, oba dva skončili na 3 místě v jednotlivcích a v soutěži čtyřher turnaj vyhráli. Za tento super úspěch patří samozřejmě velká gratulace. Další velká pochval patří našim čtyřem trenérům, kteří se starají o celkem početnou klubovou mládež, jsou jimi Klíma Petr, Holík Vratislav, Buk Martin a Suchánek Petr. Na závěr bychom chtěli poděkovat hlavním sponzorům, a to jsou město VM, NSA, Klíma Pavel a firmě Sanborn. Nová sezóna 2024-2025 se naplno rozjede začátkem září.

Za stolní tenis Velké Meziříčí                                                                                                                              Petr Klíma

                                                                                                                                                               


Stolní tenis 23.3.2024

Divize

Slavoj Polná B – ST Velké Meziříčí 9 : 9

Body: Šoukal Slavomír 3/1, Klíma Petr 3/1, Holík Vratislav 2/2, Vala Daniel 0/4

Čtyřhra: Šoukal, Holík 1/0

SK Jihlava – ST Velké Meziříčí 4 : 10

Body: Holub Štěpán 2/0, Šoukal Slavomír 1/0, Klíma Petr 1/1, Skryja Marek 1/1, Holík Vratislav 1/1, WO 4/0

KP 1

TJ Spartak Pelhřimov B – ST Velké Meziříčí B 10 : 0 wo

TJ Jiskra Humpolec B – ST Velké Meziříčí B 10 : 0 wo

Konec sezóny je tu, áčko remízovalo v Polné a vyhrálo v Jihlavě. Rezervní tým musel zkousnout dvě kontumační prohry. Úplně po všech zápasech dosáhlo áčko nejlepšího umístění v divizi a to na čtvrtém místě hned za Chotěboří se stejným počtem bodů, kde nakonec o umístění rozhodl horší vzájemný zápas. Béčko doplatilo na nekompletní sestavu a bohužel hned po prvním roce z KP 1 padá o třídu níž. Veškeré hodnocení přineseme v posledním závěrečném článku, příště.

                                                                                                                                                                                Petr Klíma


Stolní tenis 9.3.2024

Divize

HB Ostrov Havlíčkův Brod F – ST Velké Meziříčí 9 : 9

Body: Šoukal Slavomír 4/0, Holík Vratislav 2/2, Skryja Marek 1/3, Klíma Petr 1/3

Čtyřhra: Šoukal, Holík 1/0

TJ CHS Chotěboř – ST Velké Meziříčí 10 : 4

Body: Holub Štěpán 2/1, Klíma Petr 0/3, Holík Vratislav 0/3, Skryja Marek 0/3

Čtyřhry: Klíma, Holub 1/0

               Holík, Skryja 1/0

KP 1

TJ CHS Chotěboř B – ST Velké Meziříčí B 10 : 0

Hráli: Řezníček Tomáš, Pacal David, Dvořák Martin a Hedbávný Lukáš

SK Nové Dvory – ST Velké Meziříčí B 10 : 0

Hráli: Řezníček Tomáš, Pacal David, Dvořák Martin a Hedbávný Lukáš

OP 1

ST Velké Meziříčí C – SK Sokol Lhotky B 13 : 5

Body: Skryja Marek 4/0, Buk Martin 3/1, Buk Radek 2/1, Bednář Ivan 2/1, WO 1/1

Čtyřhra: Buk Martin, Buk Radek 1/0

SK Nové Dvory B – ST Velké Meziříčí C 12 : 6

Body: Bednář Ivan 3/1, Kořínek Stanislav 2/2, Jan Jakub 0/4, Smejkal Radim 0/4

Čtyřhra: Bednář, Kořínek 1/0

OP 4

SK Škrdlovice B – ST Velké Meziříčí D 5 : 13

Body: Kořínek Stanislav 4/0, Klíma Tomáš 3/0, Dvořák Martin 2/2, Dvořák František 2/2, WO 1/0

Čtyřhra: Klíma Tomáš, Dvořák Martin 1/0

ST Velké Meziříčí D – TJ Spartak Velká Bíteš B 7 : 11

Body: Klíma Tomáš 3/0, Kořínek Stanislav ½, Dvořák František 1/3, Dvořák Martin 0/1, Suchánek Petr 0/4, WO 1/0

Čtyřhra: Dvořák František, Kořínek 1/0

Další mistráky odehrály naše družstva. Jedno z vydařených bylo utkání z Havlíčkova Brodu Ostrova F, kde naši kluci vydřeli remízu. V utkání dominoval Šoukal, stal se nejlepším hráčem a svými čtyřmi body z dvojher podržel tým nejvíce. Skvělé dva body uhrál Holík a po jednom budu připsali Klíma se Skryjou. Ke všemu jedna vyhraná čtyřhra dvojice Holíka s Šoukalem. Po všech sečtení se zrodila tato pěkná remíza. Po úvaze byl tento výsledek asi spravedlivý. V odpoledním střetnutí z Chotěboře jsme si bohužel neodvezli žádný bod. Soupeř potvrdil co už dávno víme, že na domácích stolech prostě málo prohrává. Přitom nám vyšel perfektně začátek. Vyhráli jsme obě čtyřhry. Další dva body z dvojher uhrál mladík Holub. Bohužel to bylo vše, nikdo ostatní nedokázal bodovat. Nakonec jasná prohra 10 : 4. Našim hráčům nezbylo nic víc, než pogratulovat soupeři. Po tomto venkovním dvojkole držíme čtvrté místo v divizi Vysočiny. Za náš rezervní tým nastoupili mladíci, kteří na soupeře nestačili. Dále céčko odehrálo poslední dvě utkání v OP 1. V tom prvním porazilo Lhotky 13 : 5 a v tom druhém podlehlo soupeři 12 : 6. Po dlouhých letech tento tým sestupuje o třídu níž do OP 2. Nutno dodat, že kluci pro záchranu soutěže udělali maximum. Kousek štěstí v některých utkání prostě chybělo. Za zmínku stojí čtyři prohry nejtěsnější 10 : 8, ty asi nakonec bolely nejvíce. Další naše družstvo D zakončilo sezónu. Tento tým nakonec vybojoval postup z druhého místa z OP 4 do OP 3. Na tomto výkonu má bezesporu zásluhu mnoho našich hráčů včetně kapitána Suchánka. Těmito koly okresní soutěže skončily. Vše dopodrobna uvedeme v celkovém ročním hodnocení. Na programu už zbývají odehrát poslední kola krajských soutěží. Kde áčko změří síly v Jihlavě a zakončí svojí pouť v Polné a béčku zbývá odehrát zápasy v Pelhřimově a končí v Humpolci. Tyto utkání se hrají dne 16.3. Hrály se také turnaje žactva v kategoriích U 11 a U 13. Celkové první místo obsadil v Polné Buk Lukáš a jedenácté místo Klímová Sabina, ta se mimo jiné umístila na třetím místě v kolech poražených. Celkem závodilo 16 účastníků, tedy v kategorii U 11. Na sedmnáctém místě skončila také Buková Adéla, ale to už bylo v silnější kategorii U 13, kde závodilo celkem 23 účastníků. Ve čtyřhrách Luky obsadil společně s hráčem z Velké Bíteše Kozlem druhé místo. Odehrál se také krajský přebor U 13 v Havlíčkově Brodě. Tam nastoupil jediný náš nejlepší mladík Buk Lukáš. Nakonec obsadil 26 místo z 37 hráčů.

                                                                                                                                                                      Petr Klíma


Stolní tenis 20.2.2024

Divize

ST Velké Meziříčí – SK Tenis Polesí A 7 : 10

Body: Holík Vratislav 3/1, Skryja Marek 2/2, Šoukal Slavomír 1/3, Buk Radek 0/3

Čtyřhra: Šoukal, Holík 1/0

ST Velké Meziříčí – SKST Třešť 7 : 10

Body: Šoukal Slavomír 3/1, Holík Vratislav 3/1, Buk Martin 0/4, WO 0/4

Čtyřhra: Šoukal, Holík 1/0

KP 1

ST Velké Meziříčí B – SK Telč 3 : 10

Body: Bednář Ivan 2/1, Dvořák Martin 1/2, Řezníček Tomáš 0/2, Pavelec Radek 0/3

ST Velké Meziříčí B – TJ Chmelná 0 : 10

Hráli: Řezníček Tomáš 0/2, Pacal David 0/2, Dvořák Martin 0/2, Pavelec Radek 0/2

OP 1

ST Velké Meziříčí C – TJ Sokol Bystřice nad Pernštejnem 13 : 5

Body: Skryja Marek 4/0, Buk Radek 3/1, Bednář Ivan 2/1, Buk Martin 2/2, WO 0/1

Čtyřhry: Buk R., Buk M. 1/0

               Bednář, Skryja 1/0

SK Škrdlovice – ST Velké Meziříčí C 10 : 8

Body: Skryja Marek 3/1, Buk Radek 3/1, Bednář Ivan 1/3, Kořínek Stanislav 0/4

Čtyřhra: Buk R., Skryja 1/0

OP 4

TJ Sokol Jámy – ST Velké Meziříčí D 5 : 13

Body: Klíma Tomáš 4/0, Kořínek Stanislav 3/1, Dvořák Martin 3/1, Suchánek Petr 2/2

Čtyřhra: Klíma T., Kořínek 1/0

ST Velké Meziříčí D – TJ Sokol Nížkov C 14 : 4

Body: Dvořák František 4/0, Kořínek Stanislav 4/0, Klíma Tomáš 2/0, Dvořák Martin 2/2, Suchánek Petr 0/2

Čtyřhry: Kořínek, Dvořák F. 1/0

               Klíma T., Dvořák M. 1/0

OS

ST Velké Meziříčí F – ST Velké Meziříčí E 8 : 10

Body: Klíma T. ml. 2/2, Štěpánek Vendelín 2/2, Klímová Sabina 2/2, Buková Adéla 2/2

Řezníček Adam 2/2, Doležal David 2/2, Jan Jakub 2/2, Smejkal Radim 2/2

Čtyřhry: Řezníček A., Doležal 1/0

               Smejkal, Jan 1/0

SK Škrdlovice C – ST Velké Meziříčí F 12 : 6

Body: Buk Lukáš 2/2, Homolová Karolína 1/3, Cerkal David 1/3, Buková Adéla 1/3

Čtyřhra: Buk L., Buková 1/0

ST Velké Meziříčí E – TJ Řečice C 12 : 6

Body: Tvarůžek Jan 4/0, Hedbávný Lukáš 3/1, Doležal David 3/1, Řezníček Adam 0/4

Čtyřhry: Doležal, Tvarůžek 1/0

              Hedbávný, Řezníček A. 1/0

Tentokrát se našemu nejlepšímu družstvu moc nedařilo. Áčko na domácích stolech doplatilo na nekompletní sestavu a muselo dvakrát zkousnout hořkost porážky. Oba dva výsledky dopadly stejně a to výhrou hostů 10 : 7. Perfektní výkony předvedl Holík, připsal si do své bilance dvakrát po třech bodech z dvojher. Jednou tři body bral i zkušený Šoukal a to proti druhému týmu tabulky Třešti. Krásné dva body uhrál také Skryja. Bohužel však za týmový výkon po všech sečtení málo k úspěchu. Za rezervní tým nastoupili mladíci, jeden bodík proti Telči dokázal uhrát Dvořák Martin, pěkné dva body přidal Bednář. V druhém souboji proti Chmelné se už našim mladíkům bodovat nepodařilo. Je jasné, že výkonnostní laťka KP 1 pro naše kluky byla příliš vysoko. Z dalších výsledků céčko doma přehrálo Bystřici 13 : 5. Dvojice Skryja a Buk Radek uhrála nejvíce bodů. V dalším utkání už po několikáté céčko podlehlo nejtěsněji ve Škrdlovicích 10 : 8. Opět stejná naše dvojička uhrála šest bodů z dvojher, ale výhra z toho bohužel nebyla. Déčko si připsalo další dvě výhry do tabulky a potvrdilo postupovou pozici v OP 4. Poslední kola se odehrály v nejnižší okresní skupině. Éčko si připsalo dvě výhry a skončilo v konečné tabulce na třetím místě. Skvěle hráli Tvarůžek, Hedbávný a Doležal. Efko, náš poslední tým dvakrát prohrál. Nutno dodat, že jde o družstvo složené z naprostých nováčků. Většina našich mládežníků hraje prvním rokem mistrovské zápasy, a to v kategorii dospělých. Nenahraditelné zkušenosti si zcela jistě odnese každý z nich, které se zcela jistě budou hodit do dalších let. Další okresní kola budou pokračovat o víkendu, na programu zbývají odehrát ještě dvě kola do konce soutěží. V kraji zbývá dohrát ještě čtyři kola. Áčko i Béčko čekají zápasy už jenom venku. Veškeré informace o našich všech družstvech najdete na internetových stránkách klubu.

                                                                                                                                                              Petr Klíma


Stolní tenis 5.2.2024

Divize

TJ Jiskra Humpolec – ST Velké Meziříčí 6 : 10

Body: Holub Štěpán 4/0, Klíma Petr 3/0, Kampas Jan 1/1, Šoukal Slavomír 0/2, Holík Vratislav 0/3

Čtyřhry: Klíma, Holub 1/0

               Holík, Šoukal 1/0

TJ SB Světlá nad Sázavou – ST Velké Meziříčí 7 : 10

Body: Holub Štěpán 4/0, Kampas Jan 2/1, Holík Vratislav 1/2, Šoukal Slavomír 1/3, Klíma Petr 0/1

Čtyřhry: Klíma, Holub 1/0

               Holík, Šoukal 1/0

KP 1

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – ST Velké Meziříčí B 10 : 3

Body: Buk Martin 1/2, Buk Radek 1/2, Pavelec Radek 0/2, Pacal David 0/3

Čtyřhra: Buk M., Buk R. 1/0

TJ Sokol Přibyslav – ST Velké Meziříčí B 10 : 2

Body: Buk Martin 1/2, Buk Radek 1/2, Pacal David 0/2, Pavelec Radek 0/2

OP 1

ST Velké Meziříčí C – TJ Spartak Velká Bíteš 16 : 2

Body: Buk Radek 3/0, Bednář Ivan 3/0, Skryja Marek 3/0, Buk Martin 1/2, WO 4/0

Čtyřhry: Skryja, Bednář 1/0

               Buk R., Buk M. 1/0

SK Vídeň – ST Velké Meziříčí C 15 : 3

Body: Bednář Ivan 3/1, Dvořák Martin 0/4, Kališ Pavel 0/4, Tvarůžek Jan 0/4

OP 4

SK Sokol Lhotky C – ST Velké Meziříčí D 2 : 16

Body: Dvořák František 3/0, Blažek Filip 3/0, Suchánek Petr 2/1, Dvořák Martin 2/1, WO 5/0

Čtyřhra: Suchánek, Dvořák F. 1/0

ST Velké Meziříčí D – TJ Řečice B 13 : 5

Body: Kořínek Stanislav 4/0, Klíma Tomáš 4/0, Suchánek Petr 3/1, Dvořák Martin 1/3

Čtyřhra: Klíma T., Kořínek 1/0

OS

ST Velké Meziříčí E – TJ Sokol Ostrov nad Oslavou B 6 : 12

Body: Řezníček Tomáš 3/1, Dvořák Martin 2/2, Pacal David 0/4, Pavelec Radek 0/4

Čtyřhra: Řezníček, Dvořák 1/0

SK Škrdlovice C – ST Velké Meziříčí E 12 : 6

Body: Řezníček Tomáš 3/1, Hedbávný Lukáš 2/2, Doležal David 1/3, Řezníček Adam 0/4

ST Velké Meziříčí F – SK Sázava B 3 : 15

Body: Cerkal David 1/3, Homolová Karolína 1/3, Buk Lukáš 1/3, Klímová Sabina 0/2, Buková Adéla 0/2

TJ Sokol Ostrov nad Oslavou B – ST Velké Meziříčí F 14 : 4

Body: Štěpánek Vavřinec 1/3, Pelánek Radek 1/3, Klímová Sabina 1/3, Buková Adéla 1/3

Další porce zápasu odehrály naše družstva ve stolním tenisu. Z těch nejlepších áčko navázalo na poslední dvě výhry na domácích stolech a dokázalo zase dvakrát zvítězit, tentokrát na venkovních stolech nejprve v Humpolci 10 : 6. Tento výsledek se nerodil úplně lehce. V utkání jsme pořád nepatrně vedli, naštěstí až do samotného konce. Po dvou zvládnutých čtyřhrách přišla stoprocentní vlna vyhraných dvojher, naši dva hráči Holub a Klíma neztratili ani bod a připsali k výsledku nejvíce. Důležitý bod uhrál i Kampas. Bezesporu nám zápas ukázal, jak jsou důležité obě vyhrané úvodní čtyřhry. V odpoledním střetnutí proti Světlé nás čekal obrovský boj, ve kterém jsme nakonec uspěli podruhé, tentokrát vítězně 10 : 7. Opět bezchybné čtyřhry nás hnaly k vítězství od samotného počátku. Složené dvojičky Holub s Klímou a Šoukal s Holíkem nám náramně sedí. Dominance mladíka Holuba se ukázala i v tomto duelu, Štěpán opět bodoval naplno a čtyřmi body soupeře přehrál. Další důležité body uhrál Kampas, ten v utkání vyhrál dvakrát ze tří zápasů. Domácí jednoznačně doplatili na nekompletní sestavu, kde chyběla jednička týmu, a to se prostě muselo promítnout v konečném sečtení. Po celkovém shrnutí jsme si přivezli plný počet bodů do tabulky z venkovních střetnutí a tím potvrdili krásné třetí místo v divizi Vysočiny. Vydařil se také zápas céčka proti Velké Bíteši. Kluci nakonec vyhráli 16 : 2. Plný počty bodů uhráli Buk Radek, Bednář a Skryja. Dále déčko potvrdilo postupovou pozici a dvakrát zvládlo své utkání. Poslední družstva E a F podlehly svým soupeřům.

                                                                                                                                                               Petr Klíma


Stolní tenis 21.1.2024

Divize

ST Velké Meziříčí – TJ Sokol Jemnice 10 : 4

Body: Holub Štěpán 3/0, Klíma Petr 2/1, Šoukal Slavomír 2/1, Holík Vratislav 2/1

Čtyřhra: Holub, Klíma 1/0

ST Velké Meziříčí – TJ Lukov 10 : 5

Body: Klíma Petr 3/0, Holub Štěpán 3/1, Holík Vratislav 2/1, Šoukal Slavomír 1/2

Čtyřhra: Holík, Šoukal 1/0

KP 1

ST Velké Meziříčí B – SK Sokol Lhotky 2 : 10

Body: Buk Martin 1/1, Buk Radek 1/1, Vala Daniel 0/3, Pacal David 0/3

ST Velké Meziříčí B – TJ Sokol Náměšť nad Oslavou 10 : 7

Body: Buk Martin 2/2, Buk Radek 2/2, Skryja Marek 2/2, Vala Daniel 2/2

Čtyřhry: Buk M., Buk R. 1/0

              Vala, Skryja 1/0

OP 1

TJ Žďár nad Sázavou D – ST Velké Meziříčí C 10 : 8

Body: Skryja Marek 4/0, Buk Radek 2/2, Kořínek Stanislav 1/3, Bednář Ivan 0/4

Čtyřhra: Skryja, Buk R. 1/0

OP 4

ST Velké Meziříčí D – Obec Netín B 15 : 3

Body: Klíma Tomáš 4/0, Kořínek Stanislav 3/0, Dvořák František 3/1, Dvořák Martin 3/1, Smejkal Radim 0/1

Čtyřhry: Klíma T., Dvořák M. 1/0

              Kořínek, Dvořák F. 1/0

OS

SK Sázava B – ST Velké Meziříčí E 15 : 3

Body: Řezníček Tomáš 2/2, Dvořák Martin 1/3, Pacal David 0/4, Tvarůžek Jan 0/4

Obec Netín C – ST Velké Meziříčí F 16 : 2

Hráli: Štěpánek Vavřinec, Štěpánek Vendelín, Chalupa Jakub, Buková Adéla

Čtyřhry: Štěpánkovi 1/0

              Chalupa, Buková 1/0

Áčko na domácích stolech předvedlo super jízdu a zvítězilo dvakrát po sobě. Nejprve v utkání proti Jemnici jsme čekali vyrovnanou bitvu, nakonec však soupeř podlehl lehce a prohrál 10 : 4. Hned v úvodu byl stav po čtyřhrách 1 : 1, kde zvítězila dvojice Holub s Klímou a naopak podlehla dvojice Šoukal s Holíkem. Z následných dvojher předvedl neomylný výkon Holub. Senzačně po dvou bodech uhráli zbylí tři naši hráči Klíma, Holík a Šoukal. Z hostů bodoval pouze jeden hráč a to nemohlo stačit k úspěchu. Po sečtení všech bodů se zrodila tato přesvědčivá výhra. V odpoledním střetnutí proti Lukovu jsme opět vyhráli, tentokrát 10 : 5. V utkání zářil Klíma, který jako jediný neztratil žádný bod z dvojher. Další tři bodíky ze čtyř přidal Holub o zbytek se postarali Holík s Šoukalem. Od samotného začátku jsme jako favorité potvrzovali tuto roli a utkáni si hlídali až do konce. Za naše nejlepší družstvo si připisujeme plný počet osmi bodů do tabulky divize a držíme krásné třetí místo v této nejlepší krajské třídě Vysočiny. Z dalších utkání béčko podlehlo Lhotkám a zvítězilo nad Náměšti. Rezerva bojující o záchranu v KP 1 má stále šanci soutěž udržet. Céčko, které také válčí o záchranu tentokrát v OP 1 podlehlo po tuhém boji ve Žďáře nejtěsněji 10 : 8. Nutno dodat, že tento nepříjemný výsledek už museli naši hráči zkousnout poněkolikáté. Za zmínku stojí plný počet bodů, které uhrál Skryja. Déčko si poradilo hravě s Netínem a potvrdilo postupovou pozici, tedy druhé místo v tabulce. Velice dobře zahráli všichni naší hráči. Naše poslední dvě družstva zajížděly k soupeřům, kde na úspěch ani jedno z nich nedosáhly.

                                                                                                                                                                               Petr Klíma


Stolní tenis 14.1.2024

Divize

ST Velké Meziříčí – TJ Žďár nad Sázavou 4 : 10

Body: Holub Štěpán 3/0, Holík Vratislav 0/3, Klíma Petr 0/3, Šoukal Slavomír 0/3

Čtyřhra: Klíma, Holub 1/0

KP 1

ST Velké Meziříčí B – TJ Třebíč 0 : 10

Hráli: Dvořák Martin, Řezníček Tomáš, Pacal David a Pavelec Radek

OP 1

TJ Sokol Nížkov – ST Velké Meziříčí C 14 : 4

Body: Bednář Ivan 2/2, Kořínek Stanislav 2/2, Smejkal Radim 0/4, Jan Jakub 0/4

ST Velké Meziříčí C – TJ Sokol Rovečné B 6 : 12

Body: Buk Radek 4/0, Bednář Ivan 2/2, Buk Martin 0/4, Kořínek Stanislav 0/4

OP 4

TJ Družstevník Bory – ST Velké Meziříčí D 8 : 10

Body: Klíma Tomáš 1/0, Kořínek Stanislav 3/1, Dvořák František 3/1, Suchánek Petr 1/3, Blažek Filip 0/3

Čtyřhry: Kořínek, Dvořák 1/0

               Klíma, Suchánek 1/0

SK Dolní Heřmanice – ST Velké Meziříčí D 1 : 17

Body: Dvořák František 4/0, Kořínek Stanislav 4/0, Klíma Tomáš 4/0, Suchánek Petr 3/1

Čtyřhry: Dvořák, Kořínek 1/0

               Klíma, Suchánek 1/0

OS

TJ Spartak Velká Bíteš D – ST Velké Meziříčí E 6 : 12

Body: Pavelec Radek 4/0, Dvořák Martin 3/1, Tvarůžek Jan 2/2, Kališ Pavel 2/2

Čtyřhra: Dvořák, Tvarůžek 1/0

TJ Řečice C – ST Velké Meziříčí F 13 : 5

Body: Buk Lukáš 4/0, Homola Martin 1/3, Homolová Karolína 0/4, Buková Adéla 0/4

ST Velké Meziříčí E – Obec Netín C 8 : 10

Body: Řezníček Tomáš 3/1, Pavelec Radek 2/2, Dvořák Martin 1/3, Pacal David 1/3

Čtyřhra: Řezníček, Dvořák 1/0

ST Velké Meziříčí F – TJ Spartak Velká Bíteš D 3 : 15

Body: Homolová Karolína 1/3, Cerkal David 1/3, Pelánek Radek 1/3, Trnka Lukáš 0/4

Další skvělý úspěch přidal do naší sbírky mladík Buk Lukáš, ten dokázal zvítězit v bodovacím turnaji mladšího žactva ve Velké Bíteši v kategorii U 11 Vysočiny. Celkem se zúčastnilo necelých padesát dětí. Z našeho oddílu startovaly i dvě děvčata Buková Adéla a Klímová Sabina. Holky si nakonec zahráli část útěchy a společnou čtyřhru. Dále Luky dominoval i v mistrovském utkání, kde v Řečici uhrál plný počet bodů. Další bezchybný výkon předvedl tentokrát v divizi Holub Štěpán, ten změřil síly proti nejlepšímu družstvu kraje Vysočina a lídru tabulky Žďáru. S plným počtem bodů z dvojher i ze čtyřhry se mohl řadit mezi nejlepší hráče utkání. Bohužel pro naše nejlepší družstvo to však nevedlo k úspěchu, Štěpán bodoval z týmu jediný. V celkovém sečtení bodů nás soupeř týmově přehrál. Z dalších vybraných utkání se dařilo déčku, které zvítězilo těsně v Borech 10 : 8 a jednoznačně v Dolních Heřmanicích 17 : 1. Éčko zvítězilo ve Velké Bíteši 12 : 6. V tomto střetnutí uhrál čtyři body Pavelec Radek. O víkendu čekají domácí střetnutí áčka s béčkem. Přijedou soupeři z Jemnice, Lukova, Lhotek a Náměště.

                                                                                                                                                         Petr Klíma


Stolní tenis 30.12.2023

Turnaj o přeborníka města Velkého Meziříčí ovládl po třetí po sobě hráč Voříšek Tomáš hrající v Německu a převzal putovní pohár na další rok. Cestu k vítězství však neměl vůbec jednoduchou. Hlavně závěrečný finálový střet proti Znojemskému hráči nabídl krásnou ligovou podívanou, kde zvítězit mohl kdokoliv. Začátkem všech bojů se rozběhly soutěže do Okresu, kde zvítězil Kříž z Jemnice, druhý se umístil Václavek z Lukova a třetí Šumšál z Bystřice. V této kategorii startovalo celkem 36 závodníků. O něco později se rozjela soutěž veteránů nad 45 let, včetně. Tady si odvezli ceny za první místo Ondrovčák ze Znojma, za druhé místo Mergenthal z Přerova a třetí byl Strážnický z Náměště. Celkem startovalo 15 hráčů. V druhé části turnaje začala hlavní soutěž neomezeně a čtyřhry. Nejprve ve čtyřhrách zvítězili vozíčkáři Holík z našeho oddílu a Nacházel z Pelhřimova, za nimi byli Voříšek a Konvalinka z Lukova, třetí Ondrovčák s Markem ze Znojma. Celkově startovalo 15 párů. V hlavní soutěži zvítězil Voříšek, druhý Ondrovčák a třetí Marek. V této nejlepší kategorii hrálo 39 účastníků. Z našeho pohledu hodnotíme tento ročník turnaje velice kladně. K vidění byl opět krásný ligový stolní tenis plný překvapivých a vyrovnaných soubojů. Všechny fotky z turnaje najdete na našich internetových stránkách oddílu.

                                                                                                                                                                       Petr Klíma


Stolní tenis článek 17.12.2023

KP 1

ST Velké Meziříčí B – TJ Jiskra Humpolec B 10 : 3

Body: Holík Vratislav 3/0, Klíma Petr 3/0, Skryja Marek 2/0, Buk Martin 0/3

Čtyřhry: Klíma, Skryja 1/0

               Holík, Buk M. 1/0

OP1

ST Velké Meziříčí C – SK Nové Dvory B 6 : 12

Body: Skryja Marek 3/1, Bednář Ivan 2/2, Buk Martin 1/3, Kořínek Stanislav 0/4

OP 4

TJ Spartak Velká Bíteš B – ST Velké Meziříčí D 12 : 6

Body: Bednář Ivan 3/1, Kořínek Stanislav 2/2, Klíma Tomáš 1/3, Dvořák František 0/4

Dohrávalo se poslední kolo v kraji, které se neodehrálo kvůli sněhové kalamitě. O poslední místo si to rozdalo naše béčko proti rezervě z Humpolce. Po dvou hodinách bylo vše rozhodnuto. Kluci nedali hostům žádnou šanci k úspěchu a zvítězili pohodlně 10 : 3. Vše už začalo vyhranými čtyřhrami. Trojice Holík, Klíma a Skryja v utkání neklopýtla, tím se soupeř zlomil a padl. Družstvo po polovině soutěže obsazuje předposlední příčku v KP 1. Poslední kola se dohrály i v okresech. Céčko v OP 1 nestačilo na Nové Dvory a podlehlo 12 : 6. Déčko o první místo v OP 4 selhalo ve Velké Bíteši, tím pádem po půlce drží druhé místo v této třídě. Odehrály se také bodovací turnaje kraje Vysočina. Tentokrát jsme pořádali turnaj v kategorii U-15 v naší tělocvičně. Sjelo se celkem 44 hráčů dívek i chlapců. Turnaj nakonec ovládl mladík z Přibyslavy, po něm už brali příčky především hráči z HB ostrovu Havlíčkova Brodu. Z našich řad startovali celkem 3 kluci a 2 dívky. Dále se také odehrál Okresní přebor, tentokrát v Novém Městě na Moravě. Z našeho klubu startovali dva hráči Holub s Šoukalem. Oba dva nakonec skončili na krásném 3-4 místě. Ve čtyřhrách dokonce kluci zvítězili. Jde o další perfektní úspěch pro náš klub. Za čtrnáct dní pořádáme oblíbený turnaj ve čtyř kategoriích. Viz propozice na našich internetových stránkách www.stolnitenisvm.cz. Akce se uskuteční 30.12.2023.

                                                                                                                                                                Petr Klíma


Stolní tenis 10.12.2023

Divize

ST Velké Meziříčí – Slavoj Polná B 10 : 1

Body: Šoukal Slavomír 3/0, Pokorný Jan 2/0, Holub Štěpán 1/0, Klíma Petr 1/0, WO 3/0

ST Velké Meziříčí – SK Jihlava 9 : 9

Body: Šoukal Slavomír 3/1, Klíma Petr 2/2, Pokorný Jan 2/2, Vala Daniel 1/3

Čtyřhra: Šoukal, Klíma 1/0

KP1

ST Velké Meziříčí B – TJ Spartak Pelhřimov B 5 : 10

Body: Holík Vratislav 3/0, Kampas Jan 1/3, Skryja Marek 0/3, Buk Martin 0/3

Čtyřhra: Holík, Buk M.

OP 1

ST Velké Meziříčí C – Sokol Lhotky B 11 : 7

Body: Skryja Marek 3/1, Buk Martin 2/2, Buk Radek 2/2, Bednář Ivan 2/2

Čtyřhry: Skryja, Bednář 1/0

              Buk R., Buk M. 1/0

OP 4

ST Velké Meziříčí D – SK Škrdlovice B 9 : 9

Body: Bednář Ivan 3/0, Kořínek Stanislav 2/2, Dvořák Martin 1/3, Dvořák František 1/3, Klíma Tomáš 0/1

Čtyřhry: Dvořák F., Kořínek 1/0

               Bednář, Klíma T. 1/0

OS

TJ Řečice C – ST Velké Meziříčí E 8 : 10

Body: Dvořák Martin 3/1, Pavelec Radek 3/1, Kališ Pavel 2/2, Pacal David 1/3

Čtyřhra: Kališ, Pavelec 1/0

Vzhledem k sněhové kalamitě se některé zápasy nehrály, ty se budou dohrávat o víkendu. Z vybraných utkání se sehrálo takové malé derby v nejlepším okrese, kde céčko se utkalo proti Lhotkám. Po výměně domácích heren využili naši borci domácího prostředí a o malý kousek nakonec zvítězili. Nejlépe hrál Skryja, všichni naši hráči dokázali bodovat, především týmový výkon rozhodl o vítězi. Céčko se touto výhrou dotáhlo v tabulce k soupeřům právě ze Lhotek a Velké Bíteše. Déčko klopýtlo v domácím střetnutí proti Škrdlovicím a remízovalo. Krajské utkání naší rezervy proti Humpolci se odehraje pravděpodobně v neděli ráno. V naší tělocvičně jsme pořádali krajský bodovací turnaje mládeže v kategorii U 15. Celkem si změřilo síly 44 účastníků. Z našich řad nastoupilo celkem 5 závodníků. Celkově se turnaj vydařil s hojnou účastí kluků i holek.


Stolní tenis článek 26.11.2023

OP 1

ST Velké Meziříčí C – SK Škrdlovice 7 : 11

Body: Buk Radek 2/1, Buk Martin 2/2, Bednář Ivan 1/3, Kořínek Stanislav 0/3, Klíma Tomáš 0/1, WO 1/0

Čtyřhra: Buk Martin, Buk Radek 1/0

OP 4

TJ Sokol Nížkov C – ST Velké Meziříčí D 5 : 13

Body: Klíma Tomáš 4/0, Dvořák Martin 3/1, Dvořák František 2/2, Suchánek Petr 2/2

Čtyřhry: Dvořák František, Klíma Tomáš 1/0

              Dvořák Martin, Suchánek 1/0

OS

ST Velké Meziříčí F – SK Škrdlovice C 7 : 11

Body: Buk Lukáš 4/0, Homola Martin 2/2, Buková Adéla 1/3, Klímová Sabina 0/4

Naše družstva bojovala o víkendu v okresních přeborech. Nejprve céčko na domácích stolech přivítalo tým ze Škrdlovic. V tomto utkání jsme potřebovali vyhrát, to se však nakonec nepodařilo a poslední místo v OP 1 prozatím neopustíme. Kluci i přes veškerou snahu na soupeře prostě nestačili. Klíčový zlom přišel asi v polovině utkání, kdy hosté vyhráli několik utkání těsně 3 : 2 na sety. Naopak vydařené utkání se podařilo déčku, které v Nížkově vyhrálo 13 : 5. Neomylný výkon předvedl Klíma Tomáš. Další luxusní tři body uhrál Dvořák Martin, jeho skvělá forma se promítá v každém utkání, co hraje. Po dvou bodech uhrála dvojice Dvořák Franta a Suchánek Petr. V posledním okresním střetnutí za efko, které nakonec podlehlo 11 : 7 soupeři, zářil mladík Buk Lukáš. Ten uhrál plný počet bodů a přispěl nejvíc k tomuto výsledku. Dále Luky nastoupil i v dalších bodovacích turnajích, kde si dovezl 8 místo ze 14 účastníků z Polné, kde se hrál áčkový turnaj mládeže U 11 a skvělé 2 místo z Humpolce. Jeho sestra Adéla skončila na 15 místě v kategorii U 13 z Humpolce. Jde o skvělé úspěchy za náš oddíl v kategorii mládeže.

                                                                                                                                                                         Petr Klíma


Stolní tenis článek 19.11.2023

Divize

ST Velké Meziříčí – HB Ostrov Havlíčkův Brod F 10 : 7

Body: Holík Vratislav 4/0, Šoukal Slavomír 4/0, Pokorný Jan 1/3, Buk Martin 0/3

Čtyřhra: Šoukal, Holík 1/0

ST Velké Meziříčí – TJ CHS Chotěboř 10 : 7

Body: Šoukal Slavomír 3/1, Pokorný Jan 3/1, Trávníček Boris 2/2, Holík Vratislav 0/3

Čtyřhry: Šoukal, Holík 1/0

               Pokorný, Trávníček 1/0

KP 1

ST Velké Meziříčí B – TJ CHS Chotěboř B 1 : 10

Body: Klíma Tomáš 1/1, Bednář Ivan 0/2, Buk Radek 0/2

ST Velké Meziříčí B – SK Nové Dvory 3 : 10

Body: Buk Radek 0/2, Bednář Ivan 0/2, Klíma Tomáš 0/3, Buk Martin 0/2, WO 3/0

OP 1

TJ Sokol Bystřice nad Pernštejnem – ST Velké Meziříčí C 16 : 2

Body: Bednář Ivan 1/2, Dvořák Martin 1/3, Řezníček Tomáš 0/4, Pacal David 0/4

OP 4

ST Velké Meziříčí D – TJ Sokol Jámy 14 : 4

Body: Kořínek Stanislav 4/0, Bednář Ivan 3/0, Klíma Tomáš 2/0, Suchánek Petr 2/2, Dvořák František 1/1

Čtyřhry: Dvořák, Kořínek 1/0

               Bednář, Klíma Tomáš 1/0

OS

ST Velké Meziříčí E – ST Velké Meziříčí F 18 : 0

Body: Řezníček Adam 4/0, Doležal David 4/0, Tvarůžek Jan 4/0, Hedbávný Lukáš 4/0

Čtyřhry: Řezníček, Doležal 1/0

               Tvarůžek, Hedbávný 1/0

O víkendu pokračovaly další boje našich nejlepších družstev. Nejprve první domácí utkání proti Ostrovu HB skončilo výhrou 10 : 7. Do stavu 4 : 4 byl stav vyrovnaný. Poté jsme malinko začali soupeře přehrávat a dostávat se do postupného vedení, které jsme nakonec udrželi do konce. Tím se zrodila tako krásná výhra. V duelu dominovala domácí dvojice Holík s Šoukalem, oba dva neztratili ani jeden bod z dvojher. Jeden bodík přidal Pokorný a poslední rozhodující vzešel ze čtyřhry. Odpoledne nás čekal silný soupeř z Chotěboře, který zatím opanuje druhé místo tabulky a patří každým rokem mezi právě špičku divize. My jsme do utkání postavili poprvé v historii dva hendikepované hráče na vozíčku Holíka a Trávníčka, další byl obranář Šoukal a útočník Pokorný. Tento tah nám nakonec vyšel na výbornou. Především výhry ze čtyřher nám pomohly k výhře. Ve skvělé formě hrál kapitán Šoukal, uhrál tři body. Další dobře hrající byl i Pokorný, ten se pyšní taky třemi body. Další dva body urval Trávníček a tím definitivně zlomil dobře hrajícího soupeře do kolen. Nutno dodat, že oba dva mistráky s námi nehrála naše dosavadní jednička Holub. Domácí prostředí se opět ukázalo, že v naší tělocvičně málo kdo vyhrává. Těchto důležitých osm bodů do tabulky nás připíchne do té lepší poloviny tabulky v divizi Vysočiny. Zároveň nastoupilo i béčko. Soupeři Chotěboře a Nových Dvorů byli nad naše síly. Jediný bodík, ten čestný vyhrál Klíma Tomáš. Céčko odcestovalo do Bystřice, kde kluci nastoupili v oslabené sestavě. Zahráli si Pacal, Dvořák a Řezníček. Krásnou jednu výhru z dvojher si v OP 1 připsal Dvořák Martin. Déčko suverénně doma přehrálo Jámy 14 : 4 a éčko v okresní skupině zvítězilo jednoznačně nad našim efkem. Další okresní kola budou pokračovat o víkendu a za dva týdny končí první půlka krajů, kde áčko s béčkem hrají zase doma.

                                                                                                                                                              Petr Klíma


Stolní tenis článek 12.11.2023

OP 1

ST Velké Meziříčí C – SK Vídeň 9 : 9

Body: Buk Martin 4/0, Skryja Marek 3/1, Buk Radek 2/2, Dvořák Martin 0/4

OP 4

TJ Řečice B – ST Velké Meziříčí D 7 : 11

Body: Klíma Tomáš 1/0, Dvořák František 3/1, Kořínek Stanislav 3/1, Suchánek Petr 2/2, WO 1/0

Čtyřhra: Dvořák, Kořínek 1/0

OS

ST Velké Meziříčí E – SK Škrdlovice C 13 : 5

Body: Dvořák Martin 4/0, Pacal David 3/1, Řezníček Tomáš 3/1, Tvarůžek Jan 1/3

Čtyřhry: Řezníček, Dvořák 1/0

              Tvarůžek, Pacal 1/0

ST Velké Meziříčí F – TJ Sokol Ostrov nad Oslavou B 0 : 18

Hráli: Buk Lukáš, Buková Adéla, Homolová Karolína, Cerkal David

Okresní soutěže a bodovací turnaj U 11 a U 13 sehráli naši stolní tenisti. Nejprve takové malé derby mezi lídrem OP 1 Vídni proti našemu céčku dopadlo nerozhodně 9 : 9. Zajímavostí bylo obsazení tabulky první proti poslednímu, zápas však tomu vůbec nenasvědčoval. Vyhrát mohl kdokoliv, vedení se přelévalo na každou stranu týmů. Excelentní výkon podal Buk Martin, vyhrál všechny svoje dvojhry a měl největší podíl na tomto krásném výsledku. Hned po něm předvedl ve formě hrající Skryja pěkný tři body. Poslední dva body uhrál Buk Radek. Rozhodně za svůj výkon se nemusí stydět i čtvrtý hrající mladík Dvořák Martin, ten sice neuhrál bod, ale připsal si uhrané tři sety z dvojher ve vyrovnaných partiích. Déčko zase vyhrálo, tentokrát v Řečici a potvrdilo svoji suverenitu v OP 4. Tým se zatím pyšní bilancí 5-0-0. Další výhru si připsalo i družstvo E, kluci doma porazili Škrdlovice 13 : 5. Neomylný výkon předvedl Dvořák Martin. Naši úplně nejmenší nestačili na silný Ostrov nad Oslavou. Odehrály se také bodovací turnaje kraje Vysočiny, tentokrát v těch nejmenších U 11 a U 13. V té nejmladší kategorii hrál perfektně Buk Lukáš, obsadil krásné třetí místo ve Velké Bíteši. Lukymu, chybělo fakt málo k vítězství celého turnaje. V té starší kategorii nastoupila i jeho sestra Buková Adéla, ta dokázala postoupit ze skupiny do hlavního pavouku, kde už potom nestačila na své soupeře a připsala si celkové pěkné 16 místo. O víkendu budou pokračovat další zápasy, kde áčko s béčkem hrají na domácích stolech v sobotu v časech od 9 a 14 hodin a v neděli pokračují i okresní soutěže.

                                                                                                                                                          Petr Klíma


Divize

SK Tenis Polesí – ST Velké Meziříčí 9 : 9

Body: Holub Štěpán 3/1, Šoukal Slavomír 3/1, Klíma Petr 1/3, Pokorný Jan 1/3

Čtyřhra: Holub, Pokorný 1/0

SKST Třešť – ST Velké Meziříčí 10 : 8

Body: Holub Štěpán 3/1, Šoukal Slavomír 2/2, Pokorný Jan 2/2, Klíma Petr 0/4

Čtyřhra: Holub, Pokorný 1/0

KP 1

SK Telč – ST Velké Meziříčí B 10 : 4

Body: Holík Vratislav 3/0, Skryja Marek 0/3, Buk Martin 0/3

Čtyřhra: Holík, Skryja

TJ Chmelná – ST Velké Meziříčí B 10 : 8

Body: Holík Vratislav 3/1, Skryja Marek 3/1, Buk Martin 1/3

Čtyřhra: Holík, Buk Martin 1/0

OP 1

ST Velké Meziříčí C – TJ Žďár nad Sázavou D 8 : 10

Body: Skryja Marek 4/0, Bednář Ivan 2/2, Klíma Tomáš 1/3, Dvořák František 0/4

Čtyřhra: Skryja, Bednář 1/0

TJ Spartak Velká Bíteš – ST Velké Meziříčí C 9 : 9

Body: Klíma Tomáš 3/1, Bednář Ivan 2/2, Kořínek Stanislav 2/2, Dvořák František 1/3

Čtyřhra: Bednář, Klíma Tomáš 1/0

OP 4

Obec Netín B – ST Velké Meziříčí D 6 : 12

Body: Klíma Tomáš 3/0, Bednář Ivan 2/0, Dvořák František 3/1, Kořínek Stanislav 2/1, Klíma Pavel 0/2

Čtyřhry: Kořínek, Dvořák 1/0

               Klíma Tomáš, Bednář 1/0

ST Velké Meziříčí D – SK Sokol Lhotky C 14 : 4

Body: Kořínek Stanislav 4/0, Bednář Ivan 2/0, Dvořák František 3/1, Suchánek Petr 2/2, Pavelec Radek 1/1

Čtyřhry: Klíma Tomáš, Bednář 1/0

               Dvořák, Kořínek 1/0

OS

ST Velké Meziříčí E – SK Sázava B 7 : 11

Body: Suchánek Petr 2/2, Řezníček Tomáš 2/2, Dvořák Martin 2/2, Hedbávný Lukáš 0/2, Tvarůžek Jan 0/2

Čtyřhra: Suchánek, Dvořák Martin 1/0

TJ Sokol Ostrov nad Oslavou B – ST Velké Meziříčí E 18 : 0

Hráli: Řezníček Adam, Hedbávný Lukáš, Doležal David, Kališ Pavel

ST Velké Meziříčí F – Obec Netín C 7 : 11

Body: Homolová Karolína 2/2, Homola Martin 2/2, Cerkal David 2/2, Štěpánek Vendelín 0/4

Čtyřhra: Cerkal, Homolová 1/0

SK Sázava B – ST Velké Meziříčí F 13 : 5

Body: Buk Lukáš 2/2, Buková Adéla 1/3, Klímová Sabina 1/3, Štěpánek Vavřinec 1/3

Naši stolní tenisté remízovali v Polesí. Vše vypadalo ze začátku nadějně, že pohodlně vyhrajeme, opak byl pravdou. Do stavu 6 : 2 pro nás jsme výsledek kontrolovali, poté soupeř postupně dotahoval, až vyrovnal na 7 : 7. To byl moment, kdy se rozjížděly poslední čtyři dvojhry, ty dopadly nerozhodně 2 : 2. Takže po konečném sečtení se zrodila remíza 9 : 9. Dvojice Holub a Šoukal uhrála po třech bodech. Zbylí hráči Klíma s Pokorným po jednom bodu. Málem jsme doplatili, že i jasně vyhraný zápas se dá i na konec prohrát. V druhém střetnutí v Třešti, kde síly pomalu docházely nás potkala ta nejkrutější prohra co jde 10 : 8. Nadupaní domácí si výsledek od samotného počátku hlídali, až do konce. V posledním střetnutí, kdy Klíma hrál o remízu nakonec dvojhru ztratil a to vedl 2 : 0 na sety, bohužel však nevyhrál. Krásné tři body uhrál Holub a po dvou bodech Pokorný s Šoukalem. Ke všemu jedna vyhraná čtyřhra. Po čtyřhodinovém maratonu to na žádný plusový bod do tabulky nestačilo. Béčko v oslabené sestavě nestačilo na Telč a Chmelnou. Utkání v Telči se podařilo Holíkovi. Lze vychválit i výkon všech tří hráčů z Chmelné, kde naši kluci bojovali a opět nejkrutější prohra 10 : 8 nás neminula. Bodovali všichni tři hráči Holík, Skryja a Buk. Céčko doma nestačilo na Žďár a podlehlo zase 10 : 8. O týden později tým remízoval ve Velké Bíteši. V těchto duelech lze vypíchnout hráče Skryju a Klímu Tomáše. Déčko v soutěži OP 4 potvrdilo roli favorita a dvakrát vyhrálo. Hráči Kořínek, Klíma a Bednář hráli bez prohry. Éčko sehrálo těžký zápas proti Sázavě, kde se nakonec radovali hosté a potvrdili první místo tabulky v OS. Z dalšího vybraného utkání našich nejmenších v zápasech bodovali Homolová, Homola a Cerkal a jiní.

                                                                                                                                                                    Petr Klíma


Stolní tenis článek 22.10.2023

Divize

ST Velké Meziříčí – TJ Jiskra Humpolec 10 : 5

Body: Holub Štěpán 3/1, Klíma Petr 2/1, Šoukal Slavomír 2/1, Pokorný Jan 2/1

Čtyřhra: Holub, Pokorný 1/0

ST Velké Meziříčí – TJ SB Světlá nad Sázavou 10 : 5

Body: Holub Štěpán 4/0, Holík Vratislav 2/1, Šoukal Slavomír 1/2, Pokorný Jan 1/2

Čtyřhry: Šoukal, Holík 1/0

              Holub, Pokorný 1/0

KP 1

ST Velké Meziříčí B – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 6 : 10

Body: Holík Vratislav 4/0, Buk Martin 1/3, Buk Radek 0/3

Čtyřhra: Holík, Buk M. 1/0

ST Velké Meziříčí B – TJ Sokol Přibyslav 4 : 10

Body: Bednář Ivan 2/1, Klíma Petr 1/2, Buk Martin 1/2, Buk Radek 0/3

OP 1

TJ Sokol Rovečné B – ST Velké Meziříčí C 13 : 5

Body: Bednář Ivan 2/2, Buk Martin 2/2, Smejkal Radim a Jan Jakub 0/4

Čtyřhra: Buk M., Bednář 1/0

OP 4

ST Velké Meziříčí D – SK Dolní Heřmanice 12 : 6

Body: Kořínek Stanislav 3/1, Dvořák František 3/1, Klíma Tomáš 3/0, Suchánek Petr 1/3

Čtyřhry: Suchánek, Klíma T. 1/0

              Kořínek, Dvořák F. 1/0

OS

Obec Netín C – ST Velké Meziříčí E 2 : 16

Body: Řezníček Tomáš 4/0, Dvořák Martin 4/0, Pacal David 4/0, Kališ Pavel 3/1

Čtyřhra: Řezníček T., Dvořák M. 1/0

TJ Spartak Velká Bíteš D – ST Velké Meziříčí F 17 : 1

Body: Buk Lukáš 1/3, Klímová Sabina 0/4, Buková Adéla 0/4, Pelánek Radek 0/4

První domácí mistráky našich nejlepších družstev jsou za námi. Áčko neztratilo ani bod a potvrdilo svoji sílu na domácích stolech. Nejprve utkání proti Humpolci skončilo výhrou 10 : 5. Naše jednička Holub uhrála tři body, všichni ostatní kluci po dvou bodech. Ke všemu jedna vyhraná čtyřhra. Po všech sečtení se zrodila tato krásná výhra. Bezesporu jsme soupeře přehráli vyrovnaným týmovým výkonem. Odpolední střetnutí proti Světlé jsme očekávali větší boj. Výsledek dopadl jako přes kopírák z rána. Opět jednička Holub podržel tým nejvíc, mohl se pyšnit plným počtem bodů z dvojher a přidal i bod společně s Pokorným ze čtyrhry. Zase se podařilo bodovat všem našim hráčům, nikdo z utkání nevyšel na prázdno. Klíčové byly obě vyhrané čtyřhry. Za zmínku stojí poslední souboj jedniček obou týmů, kde se utkal domácí Holub proti soupeři Karlovi. Tento duel sliboval krásnou podívanou, kde o útočné výměny nebyla nouze. Po půlhodinové bitvě nakonec vzešel vítěz Štěpán Holub, který si připsal výhru 3 : 1 na sety, tím i poslední vítězný bod áčka. Toto střetnutí můžete zkouknout na našich internetových stránkách www.stolnitenisvm.cz. Souběžně hrálo také béčko. První soupeř z HB byl nad naše síly a zvítězil 10 : 6. Skvělou letošní formu potvrdil čtyřmi body Holík. Odpoledne favorizovaná Přibyslav potvrdila, kdo bude v utkání určovat tempo a zvítězila očekávaně 10 : 4. Bohužel béčko v obou zápasech doplatilo na nekompletnost sestavy, kde ráno se muselo obejít bez Klímy a odpoledne bez Holíka. Oba hráči bojovali za áčko a to úspěšně po dvou bodech z dvojher. Velkou pochvalu si zaslouží Bednář, který uhrál proti silné Přibyslavy luxusní dva body. Z vybraných okresních utkání se zadařilo déčku, které v takovém malém derby přehrálo Dolní Heřmanice 12 : 6. Dále vydařený mistrák se podařil i družstvu E, které po druhé v řadě zvítězilo v Netíně 16 : 2. Opět trojice Řezníček, Dvořák M., a Pacal si přivezla z venku plný počet bodů. Krajské soutěže budou pokračovat za čtrnáct dní, kde áčko s béčkem hraje venku. Okresy se hrají zase o víkendu.

                                                                                                                                                                        Petr Klíma


Stolní tenis 15.10.2023

OP 1

ST Velké Meziříčí C – Sokol Nížkov 8 : 10

Body: Skryja Marek 3/1, Kořínek Stanislav 2/2, Buk Martin 1/3, Bednář Ivan 1/3

Čtyřhra: Bednář, Buk M. 1/0

OP 4

ST Velké Meziříčí D – TJ Družstevník Bory 14 : 4

Body: Kořínek Stanislav 4/0, Dvořák František 4/0, Suchánek Petr 2/2, Pavelec Radek 2/2

Čtyřhry: Klíma T., Suchánek 1/0

               Kořínek, Dvořák 1/0

OS

ST Velké Meziříčí E – Spartak Velká Bíteš D 16 : 2

Body: Dvořák Martin 4/0, Řezníček Tomáš 4/0, Pacal David 4/0, Tvarůžek Jan 2/2

Čtyřhry: Řezníček T., Dvořák 1/0

               Pacal, Tvarůžek 1/0

ST Velké Meziříčí F – TJ Řečice C 6 : 12

Body: Homolová Karolína 2/2, Cerkal Jakub 2/2, Trnka Lukáš 1/3, Chalupa Jakub 0/4

Čtyřhra: Cerkal, Homolová 1/0

Bodovací turnaje pokračovaly o víkendu, tentokrát se konaly v Jihlavě v kategorii U 17, 19. Celkem startovalo 29 hráčů z Vysočiny. Této nadupané akce se zúčastnili i tři naši mládežníci. Favorizovaný dle celkového žebříčku mládeže dorostu Holub Štěpán potvrdil roli favorita a celý turnaj dokázal vyhrát. V jeho kritickém okamžiku, kdy prohrával s domácím hráčem Jihlavy 0 : 2 na sety dokázal stav nakonec otočit na 3 : 2. V tento moment byl na pokraji vyřazení. Po té si už hravě poradil se semifinalistou 3 : 0, tak i s finalistou 3 : 1 na sety. Další z našich kluků Dvořák Martin předvedl famózní výkon a ovládl část turnaje útěchy-kola vyřazených, kde vše vyhrál. Celkově to znamenalo 17. místo. Poslední z našich mladíků Tvarůžek Jan obsadil po dobrém výkonu nakonec 20. místo. O den později Polná pořádala turnaj nejmladší kategorie U 11, kterého se zúčastnil náš nejmladší stolní tenista Buk Lukáš, ten obsadil krásné sedmé místo. Dále se o víkendu naplno rozjely okresní soutěže. Céčko po dramatickém a dlouhém boji podlehlo nejtěsněji 10 : 8. Nejvíc bodů uhrál Skryja. Naopak družstva D a E své první mistráky zvládla. Dařilo se Kořínkovi, Dvořákovi, Řezníčkovi, Pacalovi a Dvořákovi ml. Do prvního mistráku také nastoupila dvojice nových kluků Chalupa a Trnka, právě druhý zmiňovaný uhrál hned na poprvé svůj první bod pro naše družstvo. Po dvou bodech uhráli i Homolová a Cerkal. Dále v sobotu nás čekají první domácí mistráky našich nejlepších družstev A a B. Začátky jsou v 9. a ve 14. hodin.

                                                                                                                                                                   Petr Klíma


Stolní tenis článek 8.10.2023

TJ Sokol Jemnice – ST Velké Meziříčí 9 : 9

Body: Holub Štěpán 4/0, Šoukal Slavomír 2/2, Pokorný Jan 2/2

Čtyřhra: Holub, Pokorný 1/0

TJ Lukov – ST Velké Meziříčí 7 : 10

Body: Šoukal Slavomír 4/0, Holub Štěpán 3/1, Trávníček Boris 2/2, Pokorný Jan 0/3

Čtyřhra: Šoukal, Trávníček 1/0

SK Sokol Lhotky – ST Velké Meziříčí B 9 : 9

Body: Skryja Marek 3/1, Buk Martin 2/2, Klíma Petr 2/2, Buk Radek 1/3

Čtyřhra: Klíma, Buk R. 1/0

TJ Sokol Náměšť nad Oslavou – ST Velké Meziříčí B 10 : 7

Body: Buk Martin 2/2, Klíma Petr 2/2, Skryja Marek 2/2, Buk Radek 1/2

Krajské soutěže pokračovaly o víkendu. Áčko nepoznalo vítěze s Jemnici a v druhém utkání zvítězilo v Lukově. Tato první výhra se však nerodila lehce. Soupeř doslova kousal, až do samotného závěru. Týmová hra všech kluků nakonec rozhodla o vítězi. Nutno dodat, že domácí nastoupili do utkání bez jednoho hráče základu, to se na konečném výsledku určitě podepsalo také. Vždy venkovní výhra potěší více i když jsme patřili k favoritu utkání, tak v samotné hře to nevypadalo, dobře hrající domácí svůj skalp nepustili lehce. Po třech venkovních utkání má naše nejlepší družstvo bilanci 1-1-1. Suverénní výkony lze vyzdvihnout u hráčů Holuba a Šoukala. Béčko poprvé bodovalo v oslabené sestavě ve Lhotkách. Rezerva sahala i po vítězství, kousek chyběl. Na druhou stranu mohlo i zápas ztratit celý. Po všech úvahách byla tato remíza asi spravedlivá. V utkání uhrál nejvíc bodů Skryja. Velikou pochvalu si bezesporu zaslouží i Buk Martin, který po vypjatém a krásném souboji v utkání dokázal porazit domácí jedničku 3 : 2 na sety. V odpoledním utkání v Náměšti už síly došly a vítězství nakonec patřilo soupeři. Také béčko odehrálo tři venkovní utkání s bilancí 0-1-2. Za čtrnáct dní konečně přivítáme soupeře na domácích stolech v této sezóně poprvé dne 21.10. v časech od 9.00 hodin a od 14 hodin v tělocvičně na Hornoměstské ulici. Přijedou týmy z Humpolce, Světlé nad Sázavou, Havl. Brodu a Přibyslavy. V neděli se také mládež zúčastnila turnaje kraje Vysočiny tentokrát v kategorii U 13 – 15 konaném v Havl. Brodě. Nejlépe hrál Cerkal David. Z našeho oddílu nastoupili Homolová Karolína, Pelánek Radek a Štěpánek Vendelín. Další turnaje mládeže budou pokračovat o víkendu v Jihlavě a Polné. Okresní soutěže se rozběhnou v pátek dne 13.10.2023. Další naše družstva C, D, E a F začínají doma.

                                                                                                                                                                Petr Klíma


Stolní tenis 1.10.2023

TJ Žďár nad Sázavou – ST Velké Meziříčí 10 : 6

Body: Trávníček Boris 2/2, Holub Štěpán 2/2, Šoukal Slavomír 0/3, Pokorný Jan 0/3

Čtyřhry: Šoukal, Trávníček 1/0

              Pokorný, Holub 1/0

TJ Třebíč – ST Velké Meziříčí B 10 : 1

Body: Holík Vratislav 1/1, Skryja Marek 0/2, Buk Martin 0/2, Klíma Petr 0/3

Krajské soutěže na Vysočině se na plno rozběhly, naše družstva se utkaly na venkovních stolech ve Žďáře a v Třebíči. Nejprve áčko sehrálo těžké utkání, kde nakonec favorit zvítězil. Skvěle odehrál zápas Trávníček, naše nová posila uhrála krásné dva body z dvojher. To samé uhrál i mladík Holub. Kluci ještě vyhráli obě čtyřhry. Bohužel těchto šest bodů celkem nestačilo k žádnému bodovému zisku do tabulky. Rezerva, která loni postoupila si to rozdala proti Třebíči. Opět domácí v roli favorita nám nedali sebemenší šanci k vítězství a podlehli jsme vysoko 10 : 1. Jediný čestný bodík v utkání uhrál Holík. Dále o víkendu se zúčastnili naši nejmenší hráči svého prvního bodovacího turnaje kraje Vysočiny "U 11- U 13" konaného ve Velké Bíteši. Nejlépe se umístil Homola Martin, který nakonec obsadil krásné sedmé místo. O dvě místa dále skončil Buk Lukáš, ten nakonec ovládl část turnaje útěchy. Této akce se zúčastnili také naše dvě nejmenší děvčata. Holky Buková Adéla společně s Klímovou Sabinou se umístili kolem dvacátého místa.                                                                                                                                                                                       

                                                                                                                                                                               Petr Klíma


Stolní tenis článek 5.9.2023

Začátek září už je za námi, tím se také rozjela stolně tenisová sezóna našeho oddílu. Klub nastupuje do nového ročníku v nejtěžší pozici za celou dobu činnosti. Áčko pokračuje v divizi a béčko nakonec postoupilo o třídu výš do KP 1 třídy, tuto soutěž naše rezerva ještě nikdy nehrála. Všem je jasné, že obstát v těchto soutěžích bude nadmíru těžké. Z klíčových událostí, které o letní přestávce nastaly byl odchod jedničky týmu Maštery do třetiligového Kolína, dále se nám podařilo získat nového hráče do áčka z SK Olšany vozíčkáře Trávníčka Borise, další posilou v áčku se představí staronový Pokorný Jan. V okresních třídách budeme nadále mít čtyři družstva. Céčko bude nastupovat v OP 1, déčko v OP 4, éčko a efko v OS. Mládežnická základna se nám opět v letošním roce rozrostla. Hlavní prioritou oddílu je postupně omlazovat všechny naše družstva, obsazováním v různých výkonnostních třídách mistrovských utkání. Jedničkou a nejlepším našim hráčem celého oddílu se stal poprvé teprve 16letý mladík Holub Štěpán. Další ze zajímavostí náš mladík 8letý Buk Lukáš dokázal v mistrovských utkání dospělých nejednou bodovat pro oddíl. Tréninky mládeže povedou dvakrát týdně naši čtyři trenéři Klíma Petr, Buk Martin, Holík Vratislav a Suchánek Petr. Krajské soutěže startují koncem září. Áčko začíná v silném Žďáře a béčko v Třebíči. Okresní soutěže startují začátkem října.

                                                                                                                                                                       Petr Klíma

Stolní tenis článek 27.8.2023

Nazdárek lidi, tak právě přišel čas. Tréninky ve Velkém Meziříčí se rozjíždí v pátek dne 1.9. 2023 v časech. Pa a St: 17-18.30 hod mládež 18.30-20.00 dospělí. Všech, kterých se to týká, přeju, ať tato krásná hra baví a dělá radost. Potkáme se v tělocvičně.

                                                                                                                                                                       Petr Klíma